Blog Články, zápisky, fotky

Jak jsem vyhrála na Food blogu roku 2015

Zmatení, štěstí, zbrklost, překvapení, černo před očima, a tak. Prvních pět minut nevím, ani to, jestli uběhlo vážně jenom pět minut. Člověk by si řekl, „taková blbost“, když nevyhraju, nevyhraju, život jde dál. Když vyhraju, vyhraju, život jde dál úplně stejně. No, a taky že jo, ale…

Štíří jóga víkend

Rok se s rokem sešel a my tři Grácie – Petra Špindlerová, Gábina Obermannová a já – jsme se zase sešly na krásném rodinném statku v Benátkách u Sázavy, kde jsme společně se čtrnácti nadšenými jogínkami strávily bezvadný víkend plný cvičení a relaxace (jak jinak, když to měla ve svých kouzelných rukách Péťa) i báječného jídla (jak jinak, když jsem vařila i nevařila já) s celou tou nádhernou přírodou i servisem kolem (jak jinak, když zbytek měla na starosti Gábi).

Proč dělám výlety do Sapy, a proč si letos hraju na průvodkyni naposled

S Asií se roztrhl pytel. Kdo ještě nesnědl alespoň jeden nesmažený závitek a nevypil vietnamskou kávu v echtovním vietnamském bistru, jakoby snad ani nebyl. Vlna asijské gastronomie nabírá v Čechách na obrátkách a je to skvělý, protože je báječná a miluju jí, ale…

Šťávy nebo smoothies? Co je lepší?

Mám pít raději šťávy a pořídit si odšťavňovač nebo si připravovat smoothie a koktejly a koupit si mixér? Co je pro moje zdraví lepší? A vůbec, jaký je v tom vlastně rozdíl?

Deník z Vietnamu #5 Hmyz, noční trh, Ho Chi Minh a večeře s přáteli

Pracovní víkend za mnou a týden plný zážitků přede mnou. A kdo by to byl ještě v pondělí ráno řekl, že hnedle večer místo poklidný večeře venku na ulici anebo rychle spíchnutý doma – čajot, mrkev, rybí omáčka, shitake, česnek, sušený hovězí, skleněný nudle; nakrájet, namočit, zamíchat, párkrát prohodit na pánvi a voilá! – no, že si budu plnit pupek cvrčkama, mravenčíma vajíčkama a škorpiónem. Já teda ne!

Deník z Vietnamu #4 Na farmě a v paláci

Kdyby měl člověk možnost, prožít za život několik příběhů najednou, a byl by schopnej je všechny opravdu plnohodnotně vstřebávat a sdílet transcendentálně se všema svýma já, tak bych chtěla žít svůj životní příběh u nás doma. A pak taky tady ve Vietnamu, v Chorvatsku a v Kanadě, a kdybych ještě zvládla Izrael a Dánsko, bylo by to prostě fakt skvělý. Naštěstí mám ale tu možnost, žít pořád ten svůj život a na chvíli se vracet a poznávat sebe i okolí skrze cestování, který k mojí práci neodmyslitelně patří. A to je fakt nádherný!

Deník z Vietnamu #3 Bez práce nejsou koláče

Okolí je obhlídnuto, suroviny nakoupeny, kuchyně zmapována, chuť i čich v pozoru, a tak se můžu vklidu ponořit do studia, vymýšlení, tvoření, psaní a následnýho vaření a focení. Tady to jde prostě nějak samo. Se vší tou čerstvostí kolem a s vietnamskou simkou v mobilu se nemá člověk na co vymlouvat. To jsem na to vyzrála! Hah. Takže po dvou dnech zase hlavně zařezávám!

Deník z Vietnamu #2 Vstávat a cvičit!

Jet lag jako kráva. Stárnu! Když jsem byla menší, byla jsem přesvědčená, že tohle lidi říkají spíš proto, aby byly zajímavý. No, tak už jsem asi konečně taky zajímavá nebo co. Budím se v půl dvanáctý jako na koni, a ještě než jsem vylezla z postele, stihla jsem si vymyslet asi 257 snídaní, na který bych měla dneska chuť.

Deník z Vietnamu #1 Dojeli jsme, dobře tu vaří

Vloni nějak touhle dobou se mi to úplně nedařilo. Mám z Vietnamu sice milión fotek, zápisků i receptů, ale na webu je zatím jen několik článků. Takhle to totiž dopadá, když si vymyslíte itinerář. A pak taky to, že ho budete svědomitě plnit, a že o tom všem ještě budete psát. No, a nakonec zjistíte, že to reálně stihnete jenom prožít a tak maximálně vyfotit a dát na Instagram.

Proč chci být na Food blogu roku 2015?

V neděli mi přišel email, že můj blog s recepty na webu ZÁSADNĚ ZDRAVĚ, byl nominován odbornou porotou na Foodblog roku 2015 a to hned ve dvou kategoriích: FOTOGRAFIE a KULINÁRNÍ CESTOVÁNÍ!

Hanoj

Nefalšovaná radost. A štěstí. A taky oči navrch hlavy! Hlavní město Vietnamu je přesně takový, jaký jsem si ho představovala, už když mi o něm vyprávěli. Hanoj je krásná. Intenzivní a mystická. Klidná i extatická. A o to, čím vším mě okouzlila, co jsem tady ochutnala a zažila, se chci s váma podělit.

Na Tenerife a zase zpátky

Ještě, že se ten ostrov nějak jmenuje. Pořád si tu musím říkat: „Jsi na Tenerife!“ Když totiž projíždíte městama kolem pobřeží, jeden by si to tady z fleku mohl splíst klidně třeba i s předměstím Monte Carla.

Střední Vietnam na talíři

Vietnamská gastronomie je prostě boží. To, co si dáte na severu většinou nenajdete na jihu. A když jo, bude to chutnat a dost pravděpodobně se i jmenovat jinak. Co si máte dát ve středním Vietnamu a určitě byste neměli zapomenout ochutnat? To najdete v pokračování trilogie Vietnam na talíři.

Utržená ze řetězu

Tak přesně těmahle slovama by se poměrně výstižně dalo charakterizovat mých uplynulých devatenáct měsíců. Mých neskutečně vyčerpávajících, snových a fantasticky ujetých osmdesát týdnů.

Severní Vietnam na talíři

První díl trilogie Vietnam na talíři o zajímavých jídlech, co byste si neměli nechat ujít v oblasti severního Vietnamu. Některá z nich můžete ochutnat i v pražské vietnamské tržnici Sapa nebo obecně ve vietnamských restauracích a bistrech. Připravte se, tohle bude jízda. A taky čtení na dlouhé zimní večery.

Proč nechci být „Blogerka roku“

Blogosféra žije soutěží Blogerky roku a možná už jste si toho všimli a možná taky ne. Ale protože se mě na to někteří ptáte a vyjadřujete mi svojí podporu, myslím, že je fér napsat k tomu pár řádek.

S kůží na trhu

Miluju lidi a z venku by se mohlo zdát, že jsem spíš extrovert, co má rád lidskou pozornost, a že si jí tak nějak umí dokonce i užívat. Baví mě život a od té doby, co jsem na volné noze, si na té vlně pozitivní energie, co s touhle obrovskou životní změnou přišla, docela „ujíždím“.

Vietnamská káva, smoothies, mladý kokos, cukrová třtina aneb co se pije ve Vietnamu

V kávě se nevyznám. Moc mi totiž v Evropě nechutná a vždycky mi po ní bývá těžko. Mám mezi kamarády i profesionální „kavárenské povaleče“, kteří se v ní skutečně vyznají, takže o dobrý kafe bych nouzi neměla (nejlepší je prý v EMA espresso baru)…

Vietnamská kuchyně

Vietnamskou kuchyni považuju za jednu z nejzdravějších na světě. Její kouzlo tkví nejenom v použití jihoasijských, v mnoha ohledech lehčích, surovin, ale především v konzumaci vhodně zvolených kombinací čerstvých bylinek a koření, které usnadňují trávení.

Jóga Slunovratu aneb kterak jsem vařila na statku

První letní víkend, víkend Slunovratu, jsem strávila náramně. Chystala, sestavovala a vařila jsem speciální menu na míru dvanácti milým jogínkám na krásném Statku Benátky u Sázavy. Já z toho mám neskutečnou radost a vy dostanete několik nových receptů, které jsem pro ně připravila. To je, myslím, fér. Najdete je ve článku.

Už je mi rok a chci malinkou změnu

Dneska je to přesně rok, co jsem spustila svůj projekt i facebook zásadně ZDRAVĚ​. A je to o chlup dýl, co jsem byla na tři měsíce nezaměstnaná, na pracáku a připravovala se na život Osoby Samostatně Výdělečně Činné.

Co byste určitě měli vědět o Vietnamu, než tam vyrazíte!

Během svojí cesty napříč Vietnamem jsem si mimo jiné psala i poznámky, ze kterých jsem se rozhodla poskládat článek. Najdete tu seznam zajímavostí, dobrých rad, mých bizarních nebo naopak veselých postřehů, za celou dobu putování, které taky utvářely můj obrázek o týhle neskutečně pozoruhodný zemi.

Do Vietnamu a zase zpátky

Vietnam je pozoruhodná, kouzelná země plná překvapení i jistot. Projela jsem jí od severozápadní provincie Lào Cai, kde leží asi nejznámější severovietnamské městečko Sa Pa – po kterém je pojmenovaná pražská vietnamská tržnice Sapa – po jižní provincie Cần Thơ a Vĩnh Long v Deltě Mekongu.

Rozhovor: Když se zdravé jídlo stane uměním

Když mi Jana Poncarová napsala, jestli by se mnou mohla udělat rozhovor do časopisu BIOREVUE , rozbušilo se mi srdce podobně, jako když mi poprvé volali z Dobrého Rána…

Vietnamský nový rok – Tết Nguyên Đán

Za nejtradičnější české svátky považuju Vánoce a Velikonoce. Ve Vietnamu se všichni těší hlavně na oslavy příchodu nového lunárního roku.

Krevety – garnáti, garnely, gambery, scampi? A fotonávod, jak je nejlíp očistit a oloupat

Anebo možná spíš všechno, co jste kdy chtěli (a dost možná ani nepotřebovali) vědět o krevetách a neměli jste čas si to zjistit…

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem nutriční gastronomka.

Novinky přímo do mailu Nechte mi tu e-mailovou adresu

Poslat
ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu.

A taky o životním stylu, který vás bude bavit.