Blog Články, zápisky, fotky

Cestování  

Do Jeruzaléma a zase zpátky

Do Jeruzaléma a zase zpátky

Místo, který vás tak chytne za srdce, až se vám samou láskou a energií, která jím proudí, málem roztrhne. Místo, odkud pochází a kde se protínají hned tři nám dobře známá náboženství: judaismus, islám a křesťanství. Místo, který dokazuje, že i lidi různých vyznání mohou utvářet jednu fungující společnost, fanatickým jedincům navzdory…

Milý Ježíšku…

Milý Ježíšku…

Letos jsem si řekla, že tenhle článek, tak trochu na poslední chvíli, napíšu malinko jinak. A že se vás pak taky na něco zaptám, protože téma dárků mi připadá vlastně dost zajímavý.

Gastrozážitky  

Symposium Culinary Prague 2017

Symposium Culinary Prague 2017

Čtvrtý ročník, šest zvučných michelinských kuchařů, osm a půl hodiny naprostý excitace a pro mě osobně dvě obrovský zadostiučinění. To bylo letošní kulinářský symposium v Praze, který se neslo v duchu nutriční gastronomie, „netrendovosti“, lásky ke kultuře, tradicím a k poctivýmu kuchařskýmu řemeslu.

V listopadu #makamnasobesjajou11

V listopadu #makamnasobesjajou11

Tak konečně! Zas budeme společně jeden měsíc sportovat. Máte radost? Já doufám, že jo, protože už ani nespočítám, kolikrát jste mi v průběhu roku psali: „A kdy budeme zase běhat stovku s Jájou?!“ Pravda, netuším, jestli to bylo reálně kvůli běhání a motivaci, anebo díky mojí epesní čelence, ve který vypadám (trošku?) jako idiot.

Komentáře  

(Ne)rozhovor pro „Kecání bez vzdělání“

(Ne)rozhovor pro „Kecání bez vzdělání“

Dneska jsem si uvědomila, že nejsem vhodnej člověk na dělání rozhovorů. Jakože fakt ne. Tuším to už dýl. Pokaždý, když chce po mně totiž někdo „krátké vyjádření“, nejsem schopná odpovědět dvěma větama. Prostě to neumím. Neumím a hlavně asi ani nechci dávat lidem jakýkoliv černobílý rady, který se vejdou na čtvrtinu A4, protože je to prostě blbost.

Cestování  

K Baltu a zase zpátky

K Baltu a zase zpátky

„Eine kleine Schokolade.“ Byla první věta, kterou jsem se naučila šišlat v němčině už někdy ve třech letech. A to proto, že čokoládu jsem mohla baštit jenom tady. V Německu.

Na výletě v Lučině

Na výletě v Lučině

To se takhle jednou vdává vaše „nejká“, a tak jí uděláte třípatrový svatební dort (s Lučinou). Pak slaví maminka narozeniny, a tak jí upečete dvoupatrový čokoládový cheesecake (s Lučinou a s Baileys). A nato se vám ozvou z Lučiny, jestli se nechcete mrknout k nim do výroby. Jakože já? Cože? Ale vždyť ještě nejsou Vánoce?! Anebo jo…?

Gastrozážitky  

Na večeři u Marka Fichtnera v Augustine Restaurant

Na večeři u Marka Fichtnera v Augustine Restaurant

Marek Fichtner je snad nejmilejší a nejhodnější šéfkuchař, kterýho znám. Šéfuje kuchyni hotelový restaurace Augustine Prague, která podle svých slov nabízí „sofistikovanou evropskou kuchyni i tradiční české speciality v moderním pojetí“. A já k tomu dodám, že celý koncept ještě navíc fantasticky doplňuje o dialog mezi tajuplnou historií a šetrnou, velkorysou rekonstrukcí hotelovýho komplexu, v němž se restaurace nachází.

Cestování  

Do Kodaně a zase zpátky

Do Kodaně a zase zpátky

A na sever k Baltu. Za Malou mořskou vílou. Za barevnýma domečkama na nábřeží Nyhavn, který se při západu slunce zrcadlej v nejznámějším přístavním kanále v centru města. A za „thonetkama“, báječným jídlem a pak taky trochu okouknout a nasát ten severskej způsob života, kterýmu se v Dánsku říká hygge.

Cestování   Gastrozážitky  

Kodaňská tržnice Torvehallerne

Kodaňská tržnice Torvehallerne

Původně dánský tržiště, který se docela nedávno rozrostlo o dvě haly plný stánků s jídlem z různých koutů severských zemí, ale i s mezinárodní kuchyní. Stavit se tu můžete na oběd, nám tu chutnalo moc.

Cestování   Gastrozážitky  

Papírový ostrov Papirøen

Papírový ostrov Papirøen

Místo, kam prostě musíte, pokud jste v Kodani, milujete dobrý jídlo, krásný západy slunce a mumraj tolik typický pro vyhlášený streetfood. V bývalé skladové hale papíru totiž narazíte na stovky stánků s pouličním jídlem z celého světa.

Cestování   Gastrozážitky  

Večeře v Øl & Brød by Mikkeller

Večeře v Øl & Brød by Mikkeller

„Pivo a chleba“ je docela malinká restaurace v krásný Kodani, kde mají skvělý pivo, přes den tu čarujou s chlebem a večer dělají parádní tříchodový menu v severským stylu. Bavilo nás to moc!

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Novinky přímo do mailu Nechte mi tu e-mailovou adresu

Poslat
ZÁSADNĚ ZDRAVĚ – Jana Králiková (Černá)

O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu.

A taky o životním stylu, který vás bude bavit.