Červnová běhací výzva s jógou je tu!
Červnová běhací výzva s jógou je tu!
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Sportem ku zdraví  

Červnová běhací výzva s jógou je tu!

číst dál

Tak to máte mít. Tentokrát si dáme kombo! Někdo chtěl běhat, někdo cvičit jógu a pár z vás to bylo málo, a chtěli jste všechno. A tak říkám JO! Základem ale zůstává ta původní myšlenka. Uběhnout (svižně ujít) 100 km/měsíc, anebo si najít každej den chvilku na protažení. Kdo se do toho vrhne tak, že se proběhne a zároveň uvolní při józe nechávám na vás! A teď už malý opáčko, o čem že to #beham100sjajou#jogasjajou je.

Pokud jste tu poprvé a neznáte moje sportovní výzvy, můžete zabrouzdat do starších ročníků a přečíst si o nich tady v odkazu. Anebo si přečtěte jen těhle pár řádků, kde vám hnedle vysvětlím, o co tady běží! :)

#beham100sjajou a #jogasjajou startuje 1.června a končí 30. června 2019.

#beham100sjajou

#beham100sjajou je moje (nejen) instagramová výzva, kterou se snažím motivovat k pohybu svoji komunitu na sociálních sítích a právě teď i vás! :) Vznilko to z čistý radosti a touhy, zkusit si za měsíc uběhnout 100 km. Vyšlo to a bylo to skvělý! Byla to zábava a psina, a taky to k běhání pošťouchlo a inspirovalo ostatní. A proto tohle běhání od tý doby 1-2 krát ročně sdílím s lidma veřejně, aby se ke mně/k nám mohli přidat další běhací nadšenci.

Protože když se chce, všechno jde. A když se nás chce hejbat víc, jde nám to dohromady ještě o fous líp!

https://www.instagram.com/p/BLBoDZeg5sv/

Pravidla hry

Cílem hry je uběhnout (případně svižně ujít – zase beru ohled na maminky s dětmi, těhotný a nějakým způsobem zdravotně omezený) 100 kilometrů od 1.-30. června 2019. Kdykoliv a kdekoliv. Jestli jste trénovaný a uběhnete 10 a víc kilometrů naráz a zvládnete stovku za 10 dní, anebo s běháním teprve začínáte/chcete si to prostě vyzkoušet jako kdysi já, a tak budete běhat denně 3, 3333… km, je jenom na vás! Důležitý je zvednout zadek a něco pro sebe udělat. Vyvětrat si hlavu, strávit chvíli venku, třeba se i zpevnit před létem, ale především se cítit dobře a být v kondici. To je ten hlavní důvod, proč tuhle výzvu dělám.

Pokud potřebujete vnější motor k motivaci, nalaďte si od prvního TV Jája na Instagramu @zasadnezdrave (a tím myslím moje Stories),  budu tam na vás zase denně funět, rudnout víc, než je na planetě Zemi normální a smát se od ucha k uchu v posledním tažení.

Pod hashtagem #beham100sjajou pak najdete příspěvky nejen moje, ale i ostatních, kteří se k výzvě přidají, což je další výhoda společnýho sportování. Sdílením vlastního úspěchu a radosti z pohybu motivujete zároveň totiž ostatní, kteří pak stejným způsobem zpátky pomáhají s motivací vám!

A navíc, protože tu energii, kterou do těhle výzev pokaždý vkládám (nemyslete si, že ten měsíc na sítích v pohybu je pro mě procházka růžovým sadem, NENÍ! :D), zase jsem se trošku víc hecla a vymyslela pro vás soutěž. Tak čtěte dál!

#jogasjajou

https://www.instagram.com/p/Ba4oFQqAD0k/

To je pomalejší (nikoliv méně vydatná) varianta pro ty, co nechtějí běhat anebo si k běhu hodlají navíc střihnout ještě takové to domácí protažení. ;) Protože #jogasjajou je hlavně o tom, najít si na sebe chvilku každej den, a uvolnit přitom nejen svoje tělo, ale taky mysl.

Představte si svůj den: ranní budík, cestu do školy/práce strávenou v přeplněný MHD/v zácpě v autě, povinnosti a úkoly, který je potřeba splnit za určitou dobu, rodinný starosti, přípravu večeře, úkoly dětí… To všechno v našem životě vytváří každodenní tlak a stres, kterej vážně nestačí uvolňovat během (v lepším případě) 5 týdnů dovolený…

Jóga vás protáhne, uvolní, zpevní a navíc u ní stejně jako u běhání vypnete. A záleží zase jen na vás, jak dlouho ji budete věnovat (doporučuju minimálně 15 minut denně).

Pravidla hry

Pokud umíte anglicky, koukněte na moji oblíbenou Adriene Louise. Já si vždycky vyberu nějakou její „A 30 Day Yoga Journey“ – tentokrát budu cvičit podle série videí Dedicate – a každej den se snažím najít si na to chvilku.

Pokud vás Adriene nechytne anebo máte radši/hledáte cvičení v češtině, jukněte třeba k Rozálce Still on the way:

Cílem hry #jogasjajou je teda hlavně to, každý den si najít chvilku na jógu u sebe doma/venku… Kdekoliv. Prima ale je, že díky těmhle videím kromě podložky a pohodlnýho oblečení vůbec nic jinýho nepotřebujete. Stejně jako k běhání. Tam zas stačí jen nazout boty a vyrazit! :)

SOUTĚŽ s Kari Traa!

Kdo mě zná už dýl (ať už se mnou běhá nebo vaří) ví, že miluju norskou sportovní dámskou značku Kari Traa. Perfektně mi sedí, je veselá a barevná (což je dost podstatný :D) a hlavně funkční. Mám pro nordickej styl prostě slabost. V šatníku ji mám od tý doby, co jsme šli s Jarym před pěti lety koupit na veletrh v Letňanech novej stan, a odešli jsme – teda já – s růžovou bundičkou od Kari. Byla to láska na první pohled, co si budem.

Kromě výletu do Sapy se mnou může hned 6 z vás vyhrát navíc tohle krásný tričko s kšiltovkou od Kari Traa. :)

A tak mám radost, že jsem se zas po dlouhý době hecla, holky oslovila, a ty byly tak hodný, že mi pro šest z vás, který na konci po výzvě vylosuju, kromě tradiční výhry – výletu do Sapy se mnou – věnovaly do soutěže 6 těhle božích tričekkšiltovek v celkový hodnotě 1698 Kč. <3

PS: Protože moji komunitu tvoří převážně ženy, věřím, že se pánové neurazí a případnou výhru (tričko a kšiltovku) rádi věnují svojí partnerce, manželce, milence, mamince, babičce, kamarádce, dceři… a na výletě do Sapy je za to naoplátku pozvu na oběd. ;)

Pravidla soutěže

Abych vás mohla obdarovat a bylo to celý zase takový hezky ucelený a i pro vás přínosný z hlediska tý motivace, vymyslela jsem to tentokrát takhle. Kdo se chce přidat jen tak, tak si běhá, jóguje, jak je mu milý, a pro všechny, kteří se chtějí zúčastnit soutěže jsou pravidla následující:

  • Vyberte si, jestli chcete běhat, cvičit jógu nebo si troufáte na obojí? :)
  • Přidejte na svůj Instagram/Facebook motivační fotku (jakoukoliv, nemusíte na ní být vy) s hashtagem: #beham100sjajou/#jogasjajou (případně oba) s tím, že se chcete soutěže zúčastnit, abych věděla, kdo do toho zase s náma jdete, a třeba i s textem proč jste si vybrali zrovna běh/jógu a co od toho očekáváte.
  • Můžete se přidat i v průběhu měsíce, když nechytnete hned první den. STačí přidat první post.
  • Musíte uběhnout/svižně ujít 100 km v období 1.-30.6. 2019, jak si to rozložíte je na vás. Nebo odcvičit minimálně po dobu 15 dní alespoň 15 min denně jógy v měsíci červnu (tzn. cvičit poctivě např. ob den), případně obojí.
  • Na závěr výzvy přidejte příspěvek na svůj Instagram/Facebook s hashtagem: #beham100sjajou/#jogasjajou (případně oba), kde zhodnotíte, co vám výzva dala (vzala) a doložíte to uběhnutým/odchozeným počtem kilometrů (že jste uběhli/svižně ušli 100 km/měsíc) anebo odcvičenými dny (že jste odcvičili 15 dní jógy po minimálně 15 minutách/den).
  • Vyhodnocení soutěže proběhne 4. července 2019 formou losování na mých Instagram Stories.
  • Všech 6 vylosovaných, kteří splní podmínky soutěže – přidají dva veřejné příspěvky s hashtagy #beham100sjajou/#jogasjajou na svoje sociální sítě a doloží odběhaných/svižně odchozených 100 km/měsíc nebo 15 odcvičených dní (anebo obojí) – budu kontaktovat i soukromou zprávou a obdrží tričko a kšiltovku od Kari Traa i poukázku na výlet do Sapy se mnou v celkový hodnotě 2898 Kč.

Moc děkuju za spolupráci a těším se prvního června na sítích (Instagram @zasadnezdrave) ahoj! :)

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Pusto a prázdno. Bez vašich komentářů je tu strašně smutno...

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy vaření Přidejte se!

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!