Vietnam s Jájou vol.2! Od 6. do 16. března 2019
Vietnam s Jájou vol.2! Od 6. do 16. března 2019
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Cestování  

Vietnam s Jájou vol.2! Od 6. do 16. března 2019

číst dál

Hanoj – Sapa – Ninh Binh. Tři kouzelný destinace plný dobrodružství, kurzů vaření, zábavy i relaxu, to je březnovej výlet do Vietnamu! Poznáte historický i moderní části hlavního města, zažijete krásu vietnamskejch hor i rýžovejch políček v Sapě, autentickou kuchyni a vaření s místníma, navštívíte nejvyšší horu Indočíny i nížiny plný jezer, kopců a řek v nádherný přírodní rezervaci Ninh Binh. Užijete si město i ochutnáte život místních farmářů a etnických menšin. Na týhle cestě spolu se mnou objevíte to pravý kouzlo vietnamský kuchyně a dokonalý pouliční gastronomie!

Letos jsme s holkama z Manao.cz přichystaly dvě velkolepé jarní cesty! Vyražte se mnou za dobrodružstvím do zemí, který mě inspirují nejenom při vaření – do Vietnamu anebo do Izraele a Jordánska.

Chci do Vietnamu s Jájou. Klik!

Kouzlo týhle cesty spočívá v tom, že kromě autentických kurzů vaření a nezapomenutelný gastronomie, kterou mám na starosti já, s námi vyráží i naše česko-vietnamská průvodkyně Suzy, která se stará o to, abychom všude všemu nejlépe rozumněly a dostaly se i tam, kam se běžný turista nemá šanci podívat.

Když poletíte naučíme vás i pít vietnamskou pálenku. :D „Một, hai, ba, dô – hai, ba, dô – hai, ba, uống!“

Pokud vás naše podzimní cesta minula, ale sjíždíte občas vlny sociálních sítí, můžete se na naše gastronomické putování podívat tady – u mně v profilu na Instagramu najdete všechny příběhy z cesty jsou označené vietnamskou vlaječkou (červená se žlutou hvězdou) anebo jukněte sem: #vietnamsjajou.

Jůlie Hrušková: Holky, tenhle výlet byla naprostá bomba! Když s tím za mnou máma přišla, moc se mi jet nechtělo, upřímně kvůli věkovému rozdílu mě a ostatních přihlášených. :D Ale jak se termín odletu blížil, začala jsem se těšit a předčilo to všechna moje očekávání. Obě jsme si to skvěle užily, ochutnaly – do teď pro nás neznámá – jídla, a tím objevily to pravé kouzlo vietnamské kuchyně. Program byl fakt super. Každý den tolik zážitků a nových věcí… za mě rozhodně nejlepší výlet, který jsem zatím zažila. Děkuju za tenhle skvělý nápad!

Kdy a kam se poletí a pojede?

Do Vietnamu se bude vyrážet z Prahy ve středu 6. března dopoledne a vracet se budeme zas pohodlně v sobotu 16. března, ať vás hned neuvrhnem do pracovního procesu. Den odpočinku se nám na podzim vyplatil!

Moje nejoblíbenější vietnamský kafíčko: Bạc xỉu (káva s mlékem) a Cà phê cốt dừa (káva s ledovou kokosovou tříští)

Vietnamský street food.

Ilona Karásková: Neměla jsem žádné očekávání a program si přečetla velmi zběžně. Jela jsem si “vyčistit hlavu” a promyslet některé věci, hlava vyčištěna ale promyšleno nic :), bylo to totiž tak intenzivní a plné všeho! Nic bych neměnila. Bylo to skvělé, moc děkuji!

Celý program výletu se dočtete tuhle v odkazu. Čeká nás ale třeba a užijeme si:

 • hlavní město Hanoj, jeho pouliční street foodtrhy a tržnicekurz vaření vyhlášených hanojských receptů, nejdůležitější historické památky a artistické bambusové divadlo
 • horské městečko Sa pa s nejvyšší horou Vietnamu Fansipan (3 143 m n. m.), buddhistický chrám s tzv. spirituální cestou, kurz vaření tradičních h’mongských pokrmů, návštěvu etnického městečka Cat Cat, túry a výlety po okolí
 • kouzelnou přírodu v provincii Ninh Binh, které se přezdívá „Halong vnitrozemí“, projížďku po jezeře, návštěvu Tančících jeskyní
 • rýžová políčka, čajová plantáž a kurz vaření na farmě
 • moje nejoblíbenější vietnamské jídlo a pití
 • klid sami pro sebe (masáže, nákupy suvenýrů, odpočinek…)
 • i sebe navzájem, protože budeme mít s sebou navíc šikovnou průvodkyni Suzy, se kterou se báječně doplňujem, a tak bude čas i na zábavu kolem, vyprávění, konzultace při vaření a společný gastrotoulky! :)

Pravé hanojské Bún chả. <3

Nejlepší Bún chả na světě!

Klára Michalová: Zájezd do Vietnamu zcela splnil, co jsem od něj čekala. Kombinace poznávání jídla, kultury a cestování bylo vyvážené. Pro mě je přínosem, že se vlastně nemusím starat o praktické a organizační záležitosti a můžu si jen užívat. Program byl opravdu nabitý. Hotel v Hanoji super. Janča i Suzy bezva – je to nutnost mít vietnamsky mluvící průvodkyni a super info o gastru od Jany. Dík!

H’mongská kuchyně ve vesnici Ta Van. <3

O čem cesta do Vietnamu je?

O poznávání vietnamské gastronomie, historie i kultury. O výletování a cestování za těma nejkrásnějšíma a nejzajímavějšíma místama na severu Vietnamu. O povídání si, sdílení, vaření, procházkování, vození se na lodičkách. O čerstvých bylinkách, zelenině, ovoci a koření. O jídle a pití. O společně strávených chvílích.

Dopolední mlha v úrodném údolí v Lào Cai (Ta Van –> Sa pa).

Západ slunce v horách.

Sa pa. <3

Veronika Marešová: Pocity ze zájezdu skvělé, těch 10 dní bylo plných zážitků jako málokterá dovolená. Asi nejvíc mě bavilo ochutnávání jídel přímo na ulici. Skvělé bylo i vaření na farmě a žloutková káva pro mě byl velký gurmánský zážitek. Za mě 1*, byla jsem moc spokojená a odnáším si plno krásných zážitků!

Komu je výlet určený?

Výlet do Vietnamu je vymyšlený na míru všem dívkám a ženám. A to proto, že cestovní kancelář Manao.cz se specializuje na cestování pro ženy, které rády objevují nové kultury a země, a často tímhle způsobem cestují samy, s dcerou anebo s kamarádkami. Tak se klidně i domluvte a vezměte je s sebou. Na podzim jsme jely 3 páry maminek s dcerou a mně se tohle spojení teda strašně moc líbilo!

View this post on Instagram

Vzít maminku do Vietnamu.✅🥰💔🇻🇳🙏🏼 Děkuju @manao_travel za úžasnej nápad a vejlet, kterej jsme mohly společně s maminkou i s ostatníma báječnejma holkama díky vám uskutečnit! Bylo to nezapomenutelný! Za fotku do albíčka moc děkuju nejmilejší @sklarouvkuchyni.😘 #smaminkouvevietnamu!😍 #vietnamsjajou #zasadnezdrave

A post shared by Jája 🐰 (@zasadnezdrave) on

Kolik výlet stojí a co všechno je v ceně?

Desetidenní výlet do Vietnamu stojí 65 390 Kč a je pro maximálně 12 osob.

Kdyby nás bylo víc, bojím se, že bych vám pletla jména. Ba ne. ;) Čím míň nás bude, tím větší zážitek budeme mít! Přistupuju k tomuhle výletu stejně jako ke svým kurzům i výletům do Sapy.

V ceně výletu jsou/je:

 • letenky (Praha–Moskva, Moskva–Hanoj a zpět)
 • ubytování ve 3*** hotelech
 • veškeré transfery v rámci výletů a programu
 • většina snídaní, obědů i večeří
 • kurzy vaření, průvodkyně Suzy i Jája :)

V ceně výletu nejsou/není:

 • osobní výdaje
 • pojištění na cesty
 • několik obědů/večeří řádově v ceně pár desítek korun/jídlo, ve Vietnamu je stravování na naše poměry extrémně levné. Polévka phở (30–50 Kč), bún chả (40–60 Kč), mladý kokos (15–30 Kč)…
 • vízum (25 $), které vám Manao.cz pomůže zařídit

Chci do Vietnamu s Jájou. Klik!

Tak co, poletíte s náma? :) Pokud máte jakékoli dotazy, pište je, prosím, klidně rovnou do komentářů, protože při jejich zodpovídání se tu pak ostatní můžou dozvědět i díky vám zase víc. Děkuju! A těším se na vás zase, MOC! :*

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

 1. dobý den, mát ještě volno?

 2. Ahoj, právě jsem zaplatila zálohu. Těším se, jako malá. Přihlásila jsem se sama, tak doufám, že najdu fajn parťačky.

  • Ahoj Veru, to mám radost! Tak se v březnu budu moc těšit! <3 J.

 3. krásné fotografie!

Přidat konimentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejbližší akce Kde se můžeme potkat a poklábosit

Můj kalendář

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Nevěříte? Instakuk!

NEJ recepty Co mě nejvíc ba

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

NEJ z bloguCo mě nejvíc... taky ba

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!
Gyro output