Jóga slunovratu aneb kterak jsem vařila na statku
Jóga slunovratu aneb kterak jsem vařila na statku
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Akce   Sportem ku zdraví  

Jóga slunovratu aneb kterak jsem vařila na statku

číst dál

První letní víkend, víkend slunovratu, jsem strávila náramně. Chystala, sestavovala a vařila jsem speciální menu na míru dvanácti milým jogínkám na krásném Statku Benátky u Sázavy. Já z toho mám neskutečnou radost a vy dostanete několik nových receptů, které jsem pro ně připravila. To je, myslím, fér. Najdete je v článku.

joga-slunovratu-14

Asi před rokem jsem se v Dobrém ránu seznámila s moc milou Petrou Špindlerovou, herečkou a lektorkou jógy. Padly jsme si ve vysílání do oka. Petře chutnaly moje vegetariánské a vitariánské (raw) recepty a mě zaujal způsob i zápal, se kterým cvičí jógu. A tak jsem začala hned navštěvovat její hodiny ve studiu Yogame. Tam jsem potkala Gábinu (na fotce vpravo). S manželem šli se mnou do Sapy a líbilo se jim to tak moc, že mě později oslovila, abych sestavila speciální zdravé menu na jógový víkend o letošním letním slunovratu, který pravidelně s Petrou pořádají. No, co vám budu povídat! To bylo přesně něco pro mě. :)

joga-slunovratu-01

Tak jsem řekla jo! A od pátku 19. do neděle 21. června jsem se prakticky nehnula z kuchyně, protože připravovat a vařit pro 14 hladových jogínek tříchodová menu v jedné osobě je docela záhul. Ale bylo to skvělý a nevyměnila bych to ani za jistojistě skvělou návštěvu Apetit pikniku, o kterej jsem tím pádem přišla. O to víc jsem pak samozřejmě slintala nad obrázkama z Instagramu, co dávali snad všichni Pražáci i návštěvníci z širokýho okolí.

To bylo jen tak na úvod, abyste věděli, jak „slepá k houslím přišla“ a doložila tak, že žádná setkání nejsou náhodná!

joga-slunovratu-22

Okolí Sázavy i statek má neskutečnou atmosféru. Je rodinný a o to krásnější a autentičtější celý víkend byl.

Vymyslela jsem menu, které bylo bez masa, ale nikoli bez chuti. Bylo založeno na vegetariánských, veganských a vitariánských chodech, aby bylo pestré, zajímavé a zdravé, ale zároveň i jednoduché, lehce stravitelné a přitom dostatečně vydatné.

Víkendové jógové menu

Pátek

večeře:

Sobota

snídaně:

  • Zelené smoothie – raw

oběd:

večeře:

  • Salát s kozím sýrem, dýní a brusinkami – vegetarian
  • Indická polévka z červené čočky – vegan 
  • Pizza s polníčkem, třesňovými rajčátky a černými olivami – raw

Neděle

snídaně:

joga-slunovratu-17

Cvičilo se 108 pozdravů slunci a speciální detoxikační sestavy. Holky pak přišly hladový tak, že se na jídlo občas vrhaly jako kobylky. A myslím, že jim fakt chutnalo. Za největší hity, na kterých se všechny shodly, prohlásily: obě smoothie, oba saláty, obě polévky, quesadillu, čokoládový dort a palačinku. Upřímně řečeno, pozorovat z kuchyně, jak někdo jí moje jídlo a prakticky „ani nedutá“, bude asi vždycky ten nejlepší pocit a největší odměna na světě!

Raw pizza s rajčatovým pestem a zeleninou

A tak se s Gábinou a Petrou těšíme na další takovou akci! A už máme nové datum! :) Takže jestli chcete zažít úplně perfektní víkend s jógou, skvěle a zdravě se najíst a zrelaxovat na krásném místě, pište si do diáře 22.–24. dubna 2016 a mně na e-mail, že máte zájem: jana@zasadnezdrave.cz.

Abyste si uměli představit, jaké to bylo a jak to všechno probíhalo, tak v galerii pod článkem je několik fotek, co jsem stihla během vaření udělat.

joga-slunovratu-13

Děkuju taky svým partnerům – bio obchodu CountryLife za ty nejlepší bio suroviny, bez kterých by se to neobešlo, a Traminal.cz za stroje, bez kterých bych tak dobré menu nepřipravila. <3

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Pusto a prázdno. Bez vašich komentářů je tu strašně smutno...

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy vaření Přidejte se!

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!