#vbreznubeham100sjajou
#vbreznubeham100sjajou
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Sportem ku zdraví   Zdraví  

#vbreznubeham100sjajou

číst dál

Vloni v srpnu jsem si řekla, že by bylo hezký uběhnout sto kiláků za měsíc. Prostě jenom tak. Protože ráda běhám, a protože stovka je takový pěkný kulatý číslo. A pak jsem to svoje běhání začala s váma sdílet. Na Instagramu. A vás to některý chytlo taky. A tak vzniklo „běhání s Jájou“, kdy se každej měsíc snažíme uběhnout to kilčo. A protože mě to s váma baví čím dál víc, a motivace je prostě důležitá, mám pro vás na březen soutěž!

Běhejte se mnou každej měsíc! Právě nám na Instagramu odstartoval hashtag: #vdubnubeham100sjajou a na Endomondu najdete dubnovou challenge tuhle. Jinak si pročtěte článek, pokud tuhle moji bláznivinu ještě neznáte. Jen další soutěž bude zase někdy příště, v dubnu a v květnu totiž v Čechách moc nejsem a nestihla bych to koučovat a uspořádat. Tak děkuju za pochopení a zatím pa! A jen tak pro zajímavost… V březnu jsme uběhli 8421 km! JSME STRAŠNĚ DOBRÝ! :))

 

A jak to vlastně vypadá a o co jde? Tak třeba nějak takhle: #vzaribeham100sjajou anebo takhle: #vunorubeham100sjajou.

O co jde?

Pro každý měsíc vždycky vznikne hashtag: #vMESICbeham100sjajou, pod kterým spolu na Instagramu sdílíme svoje výkony, uběhnutý kilometry a vzájemně se tak podporujeme a motivujeme k lepším výsledkům. Fungujeme v podstatě už jako taková běhací komunita. Protože vzájemná motivace je tou nejpřirozenější motivací. Když vidíte někoho s podobným zájmem, že i když má třeba blbej den, a přesto se dokáže vykopat a vyburcovat k nějakýmu výkonu, je to jedna z nejsilnějších inspirací i pro vás! :)

Důležitý je, že nikdo nikoho do ničeho nenutí. Nikdo nikoho nehodnotí. Všichni běháme pro radostpro zábavu a svůj vlastní dobrý pocit z pohybu. Nezáleží na tom, jestli běháte rychlostí 5 km/hod anebo 15 km/hod. Jestli uběhnete dva kilometry na jeden zátah nebo deset. Anebo jestli vám víc vyhovuje indiánskej běh (střídavá svižná chůze a běh).

Každý si navíc může těch 100 km rozložit do jednoho měsíce, jak sám chce, zvládne a na co se cejtí. A někdy se stane, zvlášť pokud to třeba jenom chcete zkusit a připadá vám 100 km naprosto neskutečně moc, že to za jeden měsíc prostě nestihnete. Tak z toho se taky nestřílí. Nechci, abyste měli pocit, že jsem na vás tímhle upletla bič – nebo spíš že jste si ho upletli sami na sebe. Chci, a sama to tak taky mám, abyste se hejbali vážně pro radost a dobrej pocit ze sebe samých, to je nejdůležitější a to je na tom to nejhezčí.

Chci, aby vás to hlavně bavilo, protože i díky tomu vás po běhu zaplaví vlna těch nejkrásnějších endorfinů! :) Bojujte se špatnou náladou a stresem přirozeně a pohybem, uvidíte, že je to předem vyhraná bitva! A ke sto kilometrům v měsíci se stavte třeba jako já, takhle:

  • cokoli nejblíž měsíční stovce je naprostá pecka!
  • 100 km/měsíc je totální blaho!
  • cokoli přes 100 km/měsíc je prostě moc fajn.

Snažte se a radujte se z každýho kilometru. Z každý chvíle, kdy si sami řeknete a hecnete se, že i když máte náladu na houby, čeká vás něco náročnýho, jste ve stresu, tak i kdybyste vyrazili na rychlejší procházku na 20 minut, jste skvělí, že jste zvedli zadek a vyrazili. Že jste nezůstali chudinkovat doma, protože to vám nepomůže vůbec. ;) Pohyb naopak jo, a dobrej pocit z něj je k nezaplacení!

Motivace a inspirace

Protože jsem si „běhání s Jájou“ vymyslela, snažím se vás všechny podpořit úplně nejvíc, jak jen to jde. Ať už se mnou svoje úspěchy i neúspěchy sdílíte veřejně anebo soukromě. Každý den kontroluju hashtag na svým Instagramu, a tím pádem všechny vaše výkony sleduju a povzbuzuju vás. A každý den se snažím odepisovat na všechny vaše zprávy. A pokaždý, když jdu běhat, sdílím s váma svůj běh.

View this post on Instagram

Tak takhle JSTE VY úplně totálně NEJVÍC SKVĚLÝ! A všem vám tleskám!👏🏼❤️👏🏼❤️👏🏼❤️ Tohle je jenom zlomeček vašich běžeckejch úspěchů, který jste se mnou v září sdíleli skrze sociální sítě.😍🙏🏼 Mám z vás vážně neskutečnou radost a děkuju, že mi to běhání děláte o ještě táááákhle moc hezčí!😍😘 Doufám, že jsem nikoho nezapomněla u fotky označit, víc už mi to nedovolilo. A otázka za milión: Kdo se mnou budete běhat kilčo i v říjnu?😂😅 Jo, zase!😍😄 Dneska si dávám regenerační voraz, ale pak už #vrijnubeham100sjajou!😆😆😄💪🏼 Těšim!🙏🏼😘 PS: Kdo chcete běhat se mnou i v aplikaci, abyste jako viděli, že třeba nešvindluju…!😂😆😉😜 Tak si stáhněte do mobilu Nike+ Run Club a přidejte si mě. Najdete mě tam jako zasadnezdrave.😘 #jstenejvicnelepsi !!! #vzaribeham100sjajou #dekuju #thankful #run #running #fun #nikerun #nikefun #nature #love #life #highfive #zasadnezdrave

A post shared by Jája 🐰 (@zasadnezdrave) on

Prostě se snažím vám jít příkladem a inspirovat a motivovat vás skrze svoje Instagram Stories. A jak to třeba vypadá? Asi nějak takhle. Tohle je sice záznam z jiný aplikace, která je sice daleko vychytanější, praštěnější a zábavnější (navíc právě Snapchat tohle celý vymyslel), ale bohužel asi i proto, že je Instagram rozšířenější, vás Stories sleduje mnohem víc, a tak jsem Snapchat nakonec (i když nerada) opustila.

Každopádně jo. Máte pravdu, že vytvářet obsah, kterej za 24 hodin zmizí a vy s tím trávíte svůj čas, je švihlý. Je mi jednatřicet a trvalo mi to taky dost dlouho, než mi došlo, že právě díky tomu, že nezamrznu, dokážu udržet krok s mladší generací, se kterou chci bejt v kontaktu úplně stejně jako s váma, co třeba čtete tak maximálně moje měsíční novinky

Jak se můžete zapojit?

Jestli rádi běháte a chcete běhat se mnou/s náma a zúčastnit se tak březnový soutěže, stačí si mě přidat na Instagramu anebo jen svoji fotku se sdíleným výkonem/obrázkem označit hashtagem #vbreznubeham100sjajou (pro měsíc březen), a já už si vás takhle najdu sama. :) (Teda pokud máte veřejný profil.)

View this post on Instagram

Ve středu 7 km, ve čtvrtek 5 km a dneska 4,18 km. Taková malinko sestupná tendence, ale já to kilo prostě dám!😅😝😂 Jenom už aby bylo hezky! Jakože žádný bahno a 🐶💩.🙈 Pardon, ale dneska jsem po tý oblevě dvě našlápla a prostě #sorryjako, ale ten sníh, když roztaje tak ty hovínka taky a rozhodně se za tu dobu na tom sněhu nevypařily (!), jo?😅 A co, vy, běžci, kolik už v únoru máte?😍😘 Já dohro 48,07 km.💪🏼😆🏃🏼‍♀️#vunorubeham100sjajou #hovnivaldneskafakt😝 #nejsembabiskanebudtaky! #zasadnezdrave #milujukaritraa @jsemjary 📷❤

A post shared by Jája 🐰 (@zasadnezdrave) on

Pokud nemáte anebo nechcete Instagram, což chápu, těch sítí už je prostě fakt strašně moc, tak si mě ještě můžete přidat v aplikaci Endomondo. Tam mimo jiné můžete sledovat, jestli náááhodou nefixluju (jasně že ne ;), a taky si díky ní hlídat všechny svoje aktivity, ať už běháte nebo jezdíte na kole, plavete anebo hrajete třeba golf. Musím se přiznat, že na rozdíl od aplikace Nike+ Run Club je o hodně vychytanější, a taky mi nepadá (spadla mi vždycky jen při manipulaci s jinou aplikací a už jsem se s tím naučila). Není totiž snad větší demotivace (alespoň pro mě), když něco uběhnete a ono se vám to neuloží (ani ne tak kvůli mýmu dobrýmu pocitu z pohybu, ten mám vždycky, ale spíš kvůli „důkazu“ pro vás, kterej tím pádem nemám, že jo).

A taky si na Endomondu můžete přidat naši společnou challenge se stejným názvem: #vbreznubeham100sjajou. Uvidíte tam všechny (i s jejich výkony), kteří aplikaci používají tak jako já a rozhodli se v březnu běhat s Jájou! :)

Na Facebooku tahle soutěž nepoběží a tím se omlouvám všem, co třeba doufali, ale už takhle je to pro mě z časových důvodů poměrně dost náročný a sledovat ještě takhle hodně jinej svůj sociální kanál bych nezvládala. Děkuju moc za pochopení!

Co můžete vyhrát?

Přestože chci, abychom všichni běhali hlavně pro radost a dobrej pocit z pohybu, už nás běhá tolik, že to chci zároveň posunout zas o kousek dál. A tak vás chci v březnu motivovat i jednou malou soutěží.

Proto mě napadlo, že 6 z vás (vylosovaných na konci měsíce), z vás všech, co uběhnou březnovou stovku, vezmu na výlet do Sapy v červnu! Za bylinkama a kořením, za chutí Asie, za povídáním o surovinách, cestování, kultuře, náboženství i historii. Co na to říkáte? Chodí mi pořád tolik e-mailů, a tak jsem si řekla, že třeba i některý ze zájemců tímhle inspiruju k pohybu… Že jsem geniální? :D Jo, já vim. :P :D

Pravidla hry

Tak ta jsou úplně jednoduchá.

  • Musíte uběhnout 100 km v rozmezí 1.–31. března 2017 včetně. Jak si to rozložíte, je jenom na vás.
  • Musíte se mnou sdílet svoje výsledky během celého měsíce pomocí hashtagu #vbreznubeham100sjajou ANEBO mít na konci měsíce (nebo ve chvíli, kdy budete mít 100 km uběhnutých) souhrnnou jednu fotku označenou hashtagem #vbreznubeham100sjajou s důkazem, že jste tu stovku opravdu uběhli. Jestli mi to sečtete kilák po kiláku a doložíte obrázkem z nějaké svojí měřicí aplikace anebo budete mít jen screenshot na Instagramu ze souhrnnýho měsíčního běhu, je zase jenom na vás.
  • Musíte běhat pro radost a mít z toho dobrý pocit, kterej vám budu prostě věřit.
  • Budete se mnou pak chtít do tý Sapy jít. ;))

A koho jsem v březnu vylosovala a půjde se mnou v červnu do Sapy? Andrea Brymová (289,89 km), Vendula Táboriková (264,4 km), Markéta (178,99 km), Jan Špelda (131,97 km), Hana Konevaliková (105 km), Eliška Krýsová (101 km). Výhercům a taky všem ostatním strašně moc gratuluju, jsem na vás nesmírně pyšná! Zvednutým zadkům z gauče nazdar! :)

Tak. A já mám z toho vážně radost a doufám, že se vás přidá ještě víc. Protože počasí už nám bude přát – a navíc, máte to i s tou motivační soutěží!

Každopádně o sportu obecně mám rozepsanej článek, tak až ho dopíšu, tak pro ty, co neradi běhaj, to bude zase taková malá odměna, že tohle s náma nadšencema běhacíma přežijou. Jo? Tak jo!

Zdar a sílu!

#vbreznubeham100sjajou #vdubnubeham100sjajou

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

  1. Bezva, tomu říkám motivace. A když to dám a nevyhraju výlet, tak si nakoupím nový běhací outfit! Tak! Jdu masírovat svaly 😁

    • Skvělý, Katko! Tak třeba příště vymyslím nějakou motivační výhru s Kari Traa. ;) :D

Přidat konimentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejbližší akce Kde se můžeme potkat a poklábosit

Můj kalendář

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Nevěříte? Instakuk!

NEJ recepty Co mě nejvíc ba

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

NEJ z bloguCo mě nejvíc... taky ba

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!
Gyro output