#vbreznubeham100sjajou
#vbreznubeham100sjajou
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Sportem ku zdraví   Zdraví  

#vbreznubeham100sjajou

číst dál

Vloni v srpnu jsem si řekla, že by bylo hezký uběhnout sto kiláků za měsíc. Prostě jenom tak. Protože ráda běhám, a protože stovka je takový pěkný kulatý číslo. A pak jsem to svoje běhání začala s váma sdílet. Na Instagramu. A vás to některý chytlo taky. A tak vzniklo „běhání s Jájou“, kdy se každej měsíc snažíme uběhnout to kilčo. A protože mě to s váma baví čím dál víc, a motivace je prostě důležitá, mám pro vás na březen soutěž!

Běhejte se mnou každej měsíc! Právě nám na Instagramu odstartoval hashtag: #vdubnubeham100sjajou a na Endomondu najdete dubnovou challenge tuhle. Jinak si pročtěte článek, pokud tuhle moji bláznivinu ještě neznáte. Jen další soutěž bude zase někdy příště, v dubnu a v květnu totiž v Čechách moc nejsem a nestihla bych to koučovat a uspořádat. Tak děkuju za pochopení a zatím pa! A jen tak pro zajímavost… V březnu jsme uběhli 8421 km! JSME STRAŠNĚ DOBRÝ! :))

 

A jak to vlastně vypadá a o co jde? Tak třeba nějak takhle: #vzaribeham100sjajou anebo takhle: #vunorubeham100sjajou.

O co jde?

Pro každý měsíc vždycky vznikne hashtag: #vMESICbeham100sjajou, pod kterým spolu na Instagramu sdílíme svoje výkony, uběhnutý kilometry a vzájemně se tak podporujeme a motivujeme k lepším výsledkům. Fungujeme v podstatě už jako taková běhací komunita. Protože vzájemná motivace je tou nejpřirozenější motivací. Když vidíte někoho s podobným zájmem, že i když má třeba blbej den, a přesto se dokáže vykopat a vyburcovat k nějakýmu výkonu, je to jedna z nejsilnějších inspirací i pro vás! :)

Důležitý je, že nikdo nikoho do ničeho nenutí. Nikdo nikoho nehodnotí. Všichni běháme pro radostpro zábavu a svůj vlastní dobrý pocit z pohybu. Nezáleží na tom, jestli běháte rychlostí 5 km/hod anebo 15 km/hod. Jestli uběhnete dva kilometry na jeden zátah nebo deset. Anebo jestli vám víc vyhovuje indiánskej běh (střídavá svižná chůze a běh).

Každý si navíc může těch 100 km rozložit do jednoho měsíce, jak sám chce, zvládne a na co se cejtí. A někdy se stane, zvlášť pokud to třeba jenom chcete zkusit a připadá vám 100 km naprosto neskutečně moc, že to za jeden měsíc prostě nestihnete. Tak z toho se taky nestřílí. Nechci, abyste měli pocit, že jsem na vás tímhle upletla bič – nebo spíš že jste si ho upletli sami na sebe. Chci, a sama to tak taky mám, abyste se hejbali vážně pro radost a dobrej pocit ze sebe samých, to je nejdůležitější a to je na tom to nejhezčí.

Chci, aby vás to hlavně bavilo, protože i díky tomu vás po běhu zaplaví vlna těch nejkrásnějších endorfinů! :) Bojujte se špatnou náladou a stresem přirozeně a pohybem, uvidíte, že je to předem vyhraná bitva! A ke sto kilometrům v měsíci se stavte třeba jako já, takhle:

  • cokoli nejblíž měsíční stovce je naprostá pecka!
  • 100 km/měsíc je totální blaho!
  • cokoli přes 100 km/měsíc je prostě moc fajn.

Snažte se a radujte se z každýho kilometru. Z každý chvíle, kdy si sami řeknete a hecnete se, že i když máte náladu na houby, čeká vás něco náročnýho, jste ve stresu, tak i kdybyste vyrazili na rychlejší procházku na 20 minut, jste skvělí, že jste zvedli zadek a vyrazili. Že jste nezůstali chudinkovat doma, protože to vám nepomůže vůbec. ;) Pohyb naopak jo, a dobrej pocit z něj je k nezaplacení!

Motivace a inspirace

Protože jsem si „běhání s Jájou“ vymyslela, snažím se vás všechny podpořit úplně nejvíc, jak jen to jde. Ať už se mnou svoje úspěchy i neúspěchy sdílíte veřejně anebo soukromě. Každý den kontroluju hashtag na svým Instagramu, a tím pádem všechny vaše výkony sleduju a povzbuzuju vás. A každý den se snažím odepisovat na všechny vaše zprávy. A pokaždý, když jdu běhat, sdílím s váma svůj běh.

https://www.instagram.com/p/BLBoDZeg5sv

Prostě se snažím vám jít příkladem a inspirovat a motivovat vás skrze svoje Instagram Stories. A jak to třeba vypadá? Asi nějak takhle. Tohle je sice záznam z jiný aplikace, která je sice daleko vychytanější, praštěnější a zábavnější (navíc právě Snapchat tohle celý vymyslel), ale bohužel asi i proto, že je Instagram rozšířenější, vás Stories sleduje mnohem víc, a tak jsem Snapchat nakonec (i když nerada) opustila.

Každopádně jo. Máte pravdu, že vytvářet obsah, kterej za 24 hodin zmizí a vy s tím trávíte svůj čas, je švihlý. Je mi jednatřicet a trvalo mi to taky dost dlouho, než mi došlo, že právě díky tomu, že nezamrznu, dokážu udržet krok s mladší generací, se kterou chci bejt v kontaktu úplně stejně jako s váma, co třeba čtete tak maximálně moje měsíční novinky

Jak se můžete zapojit?

Jestli rádi běháte a chcete běhat se mnou/s náma a zúčastnit se tak březnový soutěže, stačí si mě přidat na Instagramu anebo jen svoji fotku se sdíleným výkonem/obrázkem označit hashtagem #vbreznubeham100sjajou (pro měsíc březen), a já už si vás takhle najdu sama. :) (Teda pokud máte veřejný profil.)

https://www.instagram.com/p/BQpw0_9gruv

Pokud nemáte anebo nechcete Instagram, což chápu, těch sítí už je prostě fakt strašně moc, tak si mě ještě můžete přidat v aplikaci Endomondo. Tam mimo jiné můžete sledovat, jestli náááhodou nefixluju (jasně že ne ;), a taky si díky ní hlídat všechny svoje aktivity, ať už běháte nebo jezdíte na kole, plavete anebo hrajete třeba golf. Musím se přiznat, že na rozdíl od aplikace Nike+ Run Club je o hodně vychytanější, a taky mi nepadá (spadla mi vždycky jen při manipulaci s jinou aplikací a už jsem se s tím naučila). Není totiž snad větší demotivace (alespoň pro mě), když něco uběhnete a ono se vám to neuloží (ani ne tak kvůli mýmu dobrýmu pocitu z pohybu, ten mám vždycky, ale spíš kvůli „důkazu“ pro vás, kterej tím pádem nemám, že jo).

A taky si na Endomondu můžete přidat naši společnou challenge se stejným názvem: #vbreznubeham100sjajou. Uvidíte tam všechny (i s jejich výkony), kteří aplikaci používají tak jako já a rozhodli se v březnu běhat s Jájou! :)

Na Facebooku tahle soutěž nepoběží a tím se omlouvám všem, co třeba doufali, ale už takhle je to pro mě z časových důvodů poměrně dost náročný a sledovat ještě takhle hodně jinej svůj sociální kanál bych nezvládala. Děkuju moc za pochopení!

Co můžete vyhrát?

Přestože chci, abychom všichni běhali hlavně pro radost a dobrej pocit z pohybu, už nás běhá tolik, že to chci zároveň posunout zas o kousek dál. A tak vás chci v březnu motivovat i jednou malou soutěží.

Proto mě napadlo, že 6 z vás (vylosovaných na konci měsíce), z vás všech, co uběhnou březnovou stovku, vezmu na výlet do Sapy v červnu! Za bylinkama a kořením, za chutí Asie, za povídáním o surovinách, cestování, kultuře, náboženství i historii. Co na to říkáte? Chodí mi pořád tolik e-mailů, a tak jsem si řekla, že třeba i některý ze zájemců tímhle inspiruju k pohybu… Že jsem geniální? :D Jo, já vim. :P :D

Pravidla hry

Tak ta jsou úplně jednoduchá.

  • Musíte uběhnout 100 km v rozmezí 1.–31. března 2017 včetně. Jak si to rozložíte, je jenom na vás.
  • Musíte se mnou sdílet svoje výsledky během celého měsíce pomocí hashtagu #vbreznubeham100sjajou ANEBO mít na konci měsíce (nebo ve chvíli, kdy budete mít 100 km uběhnutých) souhrnnou jednu fotku označenou hashtagem #vbreznubeham100sjajou s důkazem, že jste tu stovku opravdu uběhli. Jestli mi to sečtete kilák po kiláku a doložíte obrázkem z nějaké svojí měřicí aplikace anebo budete mít jen screenshot na Instagramu ze souhrnnýho měsíčního běhu, je zase jenom na vás.
  • Musíte běhat pro radost a mít z toho dobrý pocit, kterej vám budu prostě věřit.
  • Budete se mnou pak chtít do tý Sapy jít. ;))

A koho jsem v březnu vylosovala a půjde se mnou v červnu do Sapy? Andrea Brymová (289,89 km), Vendula Táboriková (264,4 km), Markéta (178,99 km), Jan Špelda (131,97 km), Hana Konevaliková (105 km), Eliška Krýsová (101 km). Výhercům a taky všem ostatním strašně moc gratuluju, jsem na vás nesmírně pyšná! Zvednutým zadkům z gauče nazdar! :)

Tak. A já mám z toho vážně radost a doufám, že se vás přidá ještě víc. Protože počasí už nám bude přát – a navíc, máte to i s tou motivační soutěží!

Každopádně o sportu obecně mám rozepsanej článek, tak až ho dopíšu, tak pro ty, co neradi běhaj, to bude zase taková malá odměna, že tohle s náma nadšencema běhacíma přežijou. Jo? Tak jo!

Zdar a sílu!

#vbreznubeham100sjajou #vdubnubeham100sjajou

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

  1. Bezva, tomu říkám motivace. A když to dám a nevyhraju výlet, tak si nakoupím nový běhací outfit! Tak! Jdu masírovat svaly ?

    • Skvělý, Katko! Tak třeba příště vymyslím nějakou motivační výhru s Kari Traa. ;) :D

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy vaření Přidejte se!

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!