Výlet do Sapy půldenní
Výlety do Sapy  

Výlet do Sapy půldenní

číst dál
800
4 - 4,5 hodiny

Za bylinkami, kořením, za poznáním, a abyste se příště v tržnici dokázali sami orientovat a věděli, kde co ochutnat i nakoupit.

EDIT: Od listopadu 2017 hlásím na výlety do Sapy stop stav, a to platí i pro formu soukromou. Výlety jako Vánoční dárek letos nejsou v mých silách. Děkuju za pochopení! Místo toho vám mohu nabídnout kurzy vaření asijské kuchyně (Vietnam, Thajsko, Korea…), na kterých probíráme i suroviny, které seženete (a kde, proč a jak) právě v Sapě.

Co je to Sapa?

Sapa

Sapa je vietnamská tržnice v Praze Libuši-Písnici a je mojí srdeční záležitostí. Chcete se vydat do “Malé Hanoje” a přitom nepřekročit jediné státní hranice? Tak to máte kliku, že mě znáte! Vydejte se se mnou za dobrodružstvím, poznáním a vůní Jihovýchodní Asie.

Co vás čeká a nemine?

DSCF9183-2

 • 4 – 4,5  hodinová procházka tržnicí, která je zaměřená především na povídání o asijských surovinách, bylinkách, ovozelu a koření.
 • Skrze vyprávění o historii Vietnamu a o utváření pestré vietnamské gastronomie v průběhu věků, získáte kontext, díky kterému pochopíte mnohé o téhle krásné a výjimečné kultuře, žijící v početné skupině i u nás v Čechách.
 • Dozvíte se, kde nejlépe a nejlevněji nakoupit, kde se skvěle najíst (projdeme si ta nejzajímavější bistra) a co všechno stojí za to ochutnat.
 • V rámci výletu si zajdeme na společný oběd (není v ceně, ale nepřesáhne 100 Kč), kde vám objasním asijský způsob stravování a stolování (Vietnam, Indie, Thajsko…).
 • Navštívíme buddhistický chrám a řekneme si ještě něco víc o vietnamských zvycích, náboženství a kultu předků.
 • Naučím vás orientovat se v Sapě tak, abyste už příště mohli bez obav vyrazit na nákupy a do bister sami.
 • Po exkurzi obdržítě 20ti stránkový dokument se sbírkou mých nejlepších asijských receptů s mnoha dalšími informacemi včetně obrázků a mapy, protože kdo by si to všechno pamatoval… :)

Navíc s výživným vyprávěním o dobrodružství „s batůžkem“ napříč celým Vietnamem od Sa pa po Deltu Mekong (nahlédnout do galerie z mých cest můžete tuhle), pokud bude zájem a zbyde nám čas. ;)

Co říkají o mých výletech ostatní?

Sapou jsem provedla už pěknou řádku začátečníků i objevitelů nových chutí, co si rádi rozšiřují obzory. Nebo taky nadšenců vietnamské kuchyně, kterou zbožňují jejich chuťové pohárky a tak vesele konzumují i vaří, anebo ještě lépe – obojí. :) Ani opravdoví znalci někdy nemají dost a přesto, že stejně jako já rádi cestují do Vietnamu nebo celé Jihovýchodní Asie, chtějí ještě víc proniknout do tajů kouzelné země, jakou Vietnam bez pochyby je a získat třeba ještě o chlup větší přehled a další souvislosti.

Reference si můžete přečíst tuhle v odkazu.

Co s sebou?

DSCF0778

 • dobrou náladu
 • chuť poznávat a objevovat
 • batoh (nebo krosnu :)) na nákup
 • pokud si chcete dělat poznámky navíc, tak papír a tužku (informací bude opravdu hodně)

Máte taky zájem?

EDIT: Od listopadu 2017 hlásím na výlety do Sapy stop stav, a to platí i pro formu soukromou. Výlety jako Vánoční dárek letos nejsou v mých silách. Děkuju za pochopení!

Přihlašte se k odběru mého newsletteru tuhle v odkazu. Výlety od roku 2017 budu ohlašovat už jen formou rozesílaných novinek anebo se můžeme domluvit na prohlídku ryze soukromou.

Proč po dvou a půl letech už nebudu provádět Sapou veřejně? Přečtěte si vyčerpávající článek, kde se dozvíte co mám vlastě se Sapou společného, proč mě to do Vietnamu táhne, o čem mé výlety jsou a jak probíhají. Na konci pak zodpovídám většinu vašich dotazů, které se v emailech nejčastěji objevují: Proč dělám výlety do Sapy a proč si letos hraju na průvodkyni naposled.

Výlet půldenní je pouze pro max. 6 osob, protože čím méně nás je, tím více času budu mít na vaše dotazy.

CENA: 800 Kč/osoba

DSCF0781

Podmínky:

Pro závaznou rezervaci je třeba uhradit celou částku 800 Kč předem na účet.

Při zrušení výletu později než 7 dní před konáním výletu účtuji 50% storno poplatek.

Při zrušení výletu později než 3 dny předem účtuji 100% z celkové ceny.

Veřejný výlet (nikoliv soukromý), pokud nebude obsazen alespoň 4 osobami, se z důvodu nedostatečného naplnění ruší.

Děkuji za pochopení!

A pár referencí na závěr…

Hello, Jana:

Thanks so very much for your kindness and generosity.

It was a pleasure to have a Vietnamese tour with you.

I owe you a favor in return – next time . . .

Warm regards,

Robert Fulghum

Robert Fulghum - výlety do Sapy

Dobrý den, Jano,

Chvíle strávené s lidmi jako jste Vy jsou pro mě vzácností a relaxací. Ten půlden s Vámi byl pro mě osobně velkou lekcí toho s jakou lehkostí a radostí se dá dělat práce kterou má člověk rád. Kromě toho, že jsem ochutnal skvělá jídla a dozvěděl se spoustu nových informací, tak největším zážitkem pro mě bylo jakým způsobem jste schopná ty informace předat. Když jsme se tam chvíli bavili o autorských právech, tak v té souvislosti mě napadá, že Vaše charisma se naštěstí zkopírovat nedá a to je asi důvod proč je o Vaše výlety do Sapy takový zájem. Držím Vám palce v tom, co děláte.
Doufám že Vás příliš nechválím, ale takto to na mě působilo.

Víťa Kořínek

DSCF2339-2

Dobrý den, Jani,

bylo to přesně jak jsem čekal…úžasný!!! :)…. Navíc to počasí přeci jen o trochu lepší, než na konci února, kdy jste mi to rozmluvila. :) Ta přehršel informací se opravdu nedá pobrat najednou, ale důležité je vědět kde, kam a na co zajít, koupit, ovonět a ochutnat.

Díky za všechny ty obrázky bylin, to je poklad pro další návštěvu „města ve měste“ a ty recepty… snad přijde i čas je vyzkoušet a udělat si domácí Asii.

Ještě jednou díky za hezkou neděli a jak říká Velký Bratr… stále Vás sleduji (Facebook, Instagram) a těším se na další zajímavé čtení a kulinářské dobroty. ;)

Přeji mnoho úspěchů v nastoupené cestě a mnoho dalších spokojených „turistů“ jako jsme byli my. Díky. Ondřej 

DSCF2326-2

Milá Jano,

na včerejší výlet do SAPY jsme se moc těšili a bylo to ještě o mnoho lepší, než jsme čekali. Bylo to totiž naprosto super!!!

V SAPĚ jsme byli poprvé a bez Vaší pomoci bychom se zde jen těžko orientovali. Ukázala jste nám zajímavé obchody a bistra, poutavým způsobem jsme se dozvěděli mnoho informací a ochutnali jsme spoustu asijských dobrot. Příště už budeme dobře vědět, kam zajít a co koupit.

Bylo nesmírně zajímavé zjistit, že máme kus nefalšované Asie u nás doma. Že tu najdeme speciality, které si vozíme z Bangkoku nebo Hanoje. A ti, kteří se tak daleko nedostali, si můžou exotickou atmosféru vyzkoušet v Praze. :)

Moc děkujeme za úžasně strávený den, za mnoho užitečných informací, za Vaši milou společnost. Je vidět, že máte Asii a vaření moc ráda!

Přejeme Vám mnoho úspěchů a radosti v práci i v životě!

INTERQUALITY, spol. s.r.o.

IMG_1039-Edit

Jana Černá je úžasná, milá, hodná a charizmatická osůbka, ze které sálá úžasná energie, že jsem výlet do SAPY absolvovala hned 2x :-)  Byl to pro mě velký zážitek, hned po překročení brány do tržnice jsem se rázem ocitla za hranicemi České republiky a strávila nádherný den v exotické zemi, plné pro mě nových věcí a báječných chutí. Jani umíte navodit báječnou atmosféru a krásně a zajímavě o všem hovořit, že jsme se s vámi cítili moc krásně a pokud se jednou rozhodnete dělat i výlety do opravdového Vietnamu, moc ráda s vámi pojedu, protože s vámi bych se nebála tuto zemi navštívit.

DSCF4943

Na konci září jsme s manželem prožili krásný „kulturní šok“, v podobě Tour de SAPA s ochutnávkou. Díky neskonalému entuziazmu Jany Černé, máme krásné gastronomické a kulturní zážitky, které se díky bookletu, který jsme od Jany k Sapě dostali a jehož součástí jsou i recepty, stali občas součástí našeho běžného denního gastro života. Ať žijí jarní závitky, bagetky a polévka Pho, ……spousta bylinek a koření……….a ten čerstvý kokos………..Neváhejte a nechte se Janou provést „městem ve městě“, nebudete litovat.

DSCF1766

Dobrý večer, Janičko!

Včerejší výlet do Sapy s Vámi – to bylo něco úžasného !

Když jsem si před výletem přečetla několik recenzí, tak jsem si myslela, že to všichni s tou chválou trochu přehánějí – a nyní se připojujeme k Vašim spokojeným a nadšeným klientům! :-)))

Ještě jednou móóóc děkujeme a držíme palečky, aby se Vám podařilo všechno, čeho chcete v profesním i v soukromém životě dosáhnout!!!

Ivana, Katka a Veronika

Komentáře Každý komentář mě potěší!

 1. Dobrý den Jani, jsme čtyři starší kamarádi a moc rádi bychom s Vámi prošli půldenní Sapu. Měli bychom zájem o některý víkend v dubnu nebo v květnu. Bylo by to možné? Těším se na odpověď.

 2. Dobrý den Jani, měla bych zájem o prohlídku Sapy pro 2. Je nějaký volný termín?

 3. Dobry den, mam zajem o „vylet“ pro 2 . Parner ma koncem zari narozeniny. Rada bych mu predala alespon poukazku.

 4. Jééé,nějak mi v tom komentáři vypadlo….samozřejmě strávit ten půlden s Vámi :-) Eva

 5. Dobrý den Jani,
  velice Vám děkuji za odpoved.Píšete, že máte výlety do Sapy do konce října zcela plné a tak jsem se Vás chtěla tedy zeptat.Bylo by prosím ještě možné u Vás zakoupit 4 dárkové půldenní poukázky /byl by to opravdu dárek samozřejmě pro mně:-)manžela,syna a jeho Anušku/. A zda-li by byla ještě šance strávit některý víkendový, popřípadě páteční, listopadový? prosincový?půlden?/nevím jaké dny provázíte/ jelikož v týdnu mladí studují v Hradci Králové, tak by nám to zkrátka vyhovovalo lépe.Děkuji Vám.Mějte překrásný zbytek léta a přeji jen vše dobré :-) Eva

  • Dobrý den, Evi, poukázky už bohužel nevydávám… Ten zájem je opravdu veliký a nejsem schopná už ukojit poptávku, takže jsem poukazy stopla. Příští rok udělám určitě pár nějakých soukromých termínů, když bude zájem, tak mi kdyžtak, prosím, napište email, a nějak se zkusíme domluvit, ano? Moc děkuji! :) Krásný zbytek léta i Vám, Evi! Jana

 6. Dobrý den Jani,
  mám rovněž stejný dotaz jako Tonička níže a to na půldenní výlet do Sapy s Vámi,než úplně skončíte.Ráda chodím na Vaše stránky,jsou skvělé,jste pro mne velkou inspirací.Nějak na to nespěchám a již jsem se přihlásila k odběru měsíčních novinek.Mějte se překrásně a přeji Vám jen vše dobré :-) Eva

  • Dobrý den, Evi,
   Omlouvám se, odepisuju na Instagramu, Facebooku, na emaily… A nestíhám všechny komentáře hned. :) Moc Vám děkuju za takovou milou poklonu! Do řijna včetně mám zatím přednostně plno, protože termíny do té doby obsazují lidé, kteří uplatňují dárkové poukázky. Abych dostála svým závazkům, veřejně termíny zasílám emailem, pokud tedy zbydou, až když se neobsadí a to právě v newsletteru, který odebíráte, zatím se ale všechna místa vždycky obsadila. Hezký den a ať se Vám také daří vše, na co sáhnete! :) J.

 7. Omlouvám, prvně mám zájem o  výlet do Sapy-půldenní

 8. Milá Jani,
  miluji cestování, Vietnam byl opravdu kouzelný, proto prosím o přiřazení do některého Vašeho termínu. Jsem sama a moc by mě to potěšilo, sice z Brna, ale moc ráda přijedu Na Vaše stránky jsem přišla úplně náhodou, ale jsou kouzelné , ode dneška jsem pravidelným návštěvníkem . . moc zdraví Toni

  • Dobrý den, Toničko,
   To je tak krásné jméno! :) Děkuju Vám za poklonu, to mě moc těší, že se Vám u mě líbí! Jen se Vám s výlety do Sapy musím teď omluvit… Mám už nyní do července určitě úplně plno. O moje výlety do Sapy je tak obrovský zájem, že nejsem vůbec schopná uspokojit všechny zájemce. Navíc jsem se letos rozhodla, že s výlety končím. Kdyby Vás zajímalo proč, co a jak, dočtete se to tuhle ve článku: Proč dělám výlety do Sapy, a proč si letos hraju na průvodkyni naposled. Do konce roku ještě pár výletů bude (všechno to vysvětluji v tom odkazu), takže kdybyste na to nespěchala a budete mít zájem třeba až opadne ta největší horečka, přihlašte se mi tuhle k odběru měsíčních novinek. Všechny informace posílám v newsletteru. Děkuju za pochopení a zdravím do Brna z tropické Hanoje! :) PS: Kdybyste zatoužila po nějaké vietnamské inspiraci plné autentických surovin, receptů, bylinek a koření, můžete si udělat výlet na některý z mých kurzů vaření vietnamské kuchyně: http://www.zasadnezdrave.cz/sluzby/#kurzy-vareni-verejne, případně můžu přijet i já za Vámi: http://www.zasadnezdrave.cz/sluzby/asijske-bylinky-v-kuchyni/ (menu se dá libovolně poskládat a upravit na přání)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Novinky přímo do mailu Nechte mi tu e-mailovou adresu

Poslat
ZÁSADNĚ ZDRAVĚ – Jana Králiková (Černá)

O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu.

A taky o životním stylu, který vás bude bavit.