Výlet do Sapy půldenní
Výlety do Sapy  

Výlet do Sapy půldenní

číst dál
550
4 - 4,5 hodiny

Za bylinkami, kořením, za poznáním, a abyste se příště v tržnici dokázali sami orientovat a věděli, kde co ochutnat i nakoupit. Datum příštího výletu najdete tady.

Co je to Sapa?

Sapa

Sapa je vietnamská tržnice v Praze Libuši-Písnici a je mojí srdeční záležitostí. Chcete se vydat do “Malé Hanoje” a přitom nepřekročit jediné státní hranice? Tak to máte kliku, že mě znáte! Vydejte se se mnou za dobrodružstvím, poznáním a vůní Jihovýchodní Asie.

Co vás čeká a nemine?

DSCF9183-2

 • 4 – 4,5  hodinová procházka tržnicí, která je zaměřená především na povídání o asijských surovinách, bylinkách, ovozelu a koření.
 • Skrze vyprávění o historii Vietnamu a o utváření pestré vietnamské gastronomie v průběhu věků, získáte kontext, díky kterému pochopíte mnohé o téhle krásné a výjimečné kultuře, žijící v početné skupině i u nás v Čechách.
 • Dozvíte se, kde nejlépe a nejlevněji nakoupit, kde se skvěle najíst (projdeme si ta nejzajímavější bistra) a co všechno stojí za to ochutnat.
 • V rámci výletu si zajdeme na společný oběd (není v ceně, ale nepřesáhne 100 Kč), kde vám objasním asijský způsob stravování a stolování (Vietnam, Indie, Thajsko…).
 • Navštívíme buddhistický chrám a řekneme si ještě něco víc o vietnamských zvycích a náboženství.
 • Naučím vás orientovat se v Sapě tak, abyste už příště mohli bez obav vyrazit na nákupy a do bister sami.
 • Po exkurzi obdržítě 20ti stránkový dokument se sbírkou mých nejlepších asijských receptů s mnoha dalšími informacemi včetně obrázků a mapy, protože kdo by si to všechno pamatoval… :)

Navíc s výživným vyprávěním o dobrodružství „s batůžkem“ napříč celým Vietnamem od Sa pa po Deltu Mekong (nahlédnout do galerie z mých cest můžete tuhle), pokud bude zájem a zbyde nám čas. ;)

Co říkají o mých výletech ostatní?

Sapou jsem provedla už pěknou řádku začátečníků i objevitelů nových chutí, co si rádi rozšiřují obzory. Nebo taky nadšenců vietnamské kuchyně, kterou zbožňují jejich chuťové pohárky a tak vesele konzumují i vaří, anebo ještě lépe – obojí. :) Ani opravdoví znalci někdy nemají dost a přesto, že stejně jako já rádi cestují do Vietnamu nebo celé Jihovýchodní Asie, chtějí ještě víc proniknout do tajů kouzelné země, jakou Vietnam bez pochyby je a získat třeba ještě o chlup větší přehled a další souvislosti.

Reference si můžete přečíst tuhle v odkazu.

Co s sebou?

DSCF0778

 • dobrou náladu
 • chuť poznávat a objevovat
 • batoh (nebo krosnu :)) na nákup
 • pokud si chcete dělat poznámky navíc, tak papír a tužku (informací bude opravdu hodně)

Máte taky zájem?

DSCF0781

Napište mi na jana@zasadnezdrave.cz.

Výlet půldenní je pouze pro max. 6 osob, protože čím méně nás je, tím více času budu mít na vaše dotazy.

CENA: 550 Kč/osoba

Termíny:

 • sobota 6. února od 10:00… termín je plně obsazený
 • čtvrtek 18. února od 10:00… termín je plně obsazený
 • sobota 5. března od 10:00… termín je plně obsazený
 • pátek 29. dubna od 10:00… termín je plně obsazený
 • pátek 6. května od 10:00… termín je plně obsazený
 • neděle 15. května od 10:00… 1 uvolněné místo

Další termíny vypisuji vždy měsíc dopředu.

 

Podmínky:

Pro závaznou rezervaci je třeba uhradit celou částku 550 Kč předem na účet.

Při zrušení výletu později než 7 dní před konáním výletu účtuji 50% storno poplatek.

Při zrušení výletu později než 3 dny předem účtuji 100% z celkové ceny.

Veřejný výlet (nikoliv soukromý), pokud nebude obsazen alespoň 4 osobami, se z důvodu nedostatečného naplnění ruší.

Děkuji za pochopení!

A pár referencí na závěr…

Dobrý den, Jano,

Chvíle strávené s lidmi jako jste Vy jsou pro mě vzácností a relaxací. Ten půlden s Vámi byl pro mě osobně velkou lekcí toho s jakou lehkostí a radostí se dá dělat práce kterou má člověk rád. Kromě toho, že jsem ochutnal skvělá jídla a dozvěděl se spoustu nových informací, tak největším zážitkem pro mě bylo jakým způsobem jste schopná ty informace předat. Když jsme se tam chvíli bavili o autorských právech, tak v té souvislosti mě napadá, že Vaše charisma se naštěstí zkopírovat nedá a to je asi důvod proč je o Vaše výlety do Sapy takový zájem. Držím Vám palce v tom, co děláte.
Doufám že Vás příliš nechválím, ale takto to na mě působilo.

Víťa Kořínek

DSCF2339-2

Dobrý den, Jani,

bylo to přesně jak jsem čekal…úžasný!!! :)…. Navíc to počasí přeci jen o trochu lepší, než na konci února, kdy jste mi to rozmluvila. :) Ta přehršel informací se opravdu nedá pobrat najednou, ale důležité je vědět kde, kam a na co zajít, koupit, ovonět a ochutnat.

Díky za všechny ty obrázky bylin, to je poklad pro další návštěvu „města ve měste“ a ty recepty… snad přijde i čas je vyzkoušet a udělat si domácí Asii.

Ještě jednou díky za hezkou neděli a jak říká Velký Bratr… stále Vás sleduji (Facebook, Instagram) a těším se na další zajímavé čtení a kulinářské dobroty. ;)

Přeji mnoho úspěchů v nastoupené cestě a mnoho dalších spokojených „turistů“ jako jsme byli my. Díky. Ondřej 

DSCF2326-2

Milá Jano,

na včerejší výlet do SAPY jsme se moc těšili a bylo to ještě o mnoho lepší, než jsme čekali. Bylo to totiž naprosto super!!!

V SAPĚ jsme byli poprvé a bez Vaší pomoci bychom se zde jen těžko orientovali. Ukázala jste nám zajímavé obchody a bistra, poutavým způsobem jsme se dozvěděli mnoho informací a ochutnali jsme spoustu asijských dobrot. Příště už budeme dobře vědět, kam zajít a co koupit.

Bylo nesmírně zajímavé zjistit, že máme kus nefalšované Asie u nás doma. Že tu najdeme speciality, které si vozíme z Bangkoku nebo Hanoje. A ti, kteří se tak daleko nedostali, si můžou exotickou atmosféru vyzkoušet v Praze. :)

Moc děkujeme za úžasně strávený den, za mnoho užitečných informací, za Vaši milou společnost. Je vidět, že máte Asii a vaření moc ráda!

Přejeme Vám mnoho úspěchů a radosti v práci i v životě!

INTERQUALITY, spol. s.r.o.

IMG_1039-Edit

Jana Černá je úžasná, milá, hodná a charizmatická osůbka, ze které sálá úžasná energie, že jsem výlet do SAPY absolvovala hned 2x :-)  Byl to pro mě velký zážitek, hned po překročení brány do tržnice jsem se rázem ocitla za hranicemi České republiky a strávila nádherný den v exotické zemi, plné pro mě nových věcí a báječných chutí. Jani umíte navodit báječnou atmosféru a krásně a zajímavě o všem hovořit, že jsme se s vámi cítili moc krásně a pokud se jednou rozhodnete dělat i výlety do opravdového Vietnamu, moc ráda s vámi pojedu, protože s vámi bych se nebála tuto zemi navštívit.

DSCF4943

Na konci září jsme s manželem prožili krásný „kulturní šok“, v podobě Tour de SAPA s ochutnávkou. Díky neskonalému entuziazmu Jany Černé, máme krásné gastronomické a kulturní zážitky, které se díky bookletu, který jsme od Jany k Sapě dostali a jehož součástí jsou i recepty, stali občas součástí našeho běžného denního gastro života. Ať žijí jarní závitky, bagetky a polévka Pho, ……spousta bylinek a koření……….a ten čerstvý kokos………..Neváhejte a nechte se Janou provést „městem ve městě“, nebudete litovat.

DSCF1766

Dobrý večer, Janičko!

Včerejší výlet do Sapy s Vámi – to bylo něco úžasného !

Když jsem si před výletem přečetla několik recenzí, tak jsem si myslela, že to všichni s tou chválou trochu přehánějí – a nyní se připojujeme k Vašim spokojeným a nadšeným klientům! :-)))

Ještě jednou móóóc děkujeme a držíme palečky, aby se Vám podařilo všechno, čeho chcete v profesním i v soukromém životě dosáhnout!!!

Ivana, Katka a Veronika

Komentáře Každý komentář mě potěší!

 1. Omlouvám, prvně mám zájem o  výlet do Sapy-půldenní

 2. Milá Jani,
  miluji cestování, Vietnam byl opravdu kouzelný, proto prosím o přiřazení do některého Vašeho termínu. Jsem sama a moc by mě to potěšilo, sice z Brna, ale moc ráda přijedu Na Vaše stránky jsem přišla úplně náhodou, ale jsou kouzelné , ode dneška jsem pravidelným návštěvníkem . . moc zdraví Toni

  • Dobrý den, Toničko,
   To je tak krásné jméno! :) Děkuju Vám za poklonu, to mě moc těší, že se Vám u mě líbí! Jen se Vám s výlety do Sapy musím teď omluvit… Mám už nyní do července určitě úplně plno. O moje výlety do Sapy je tak obrovský zájem, že nejsem vůbec schopná uspokojit všechny zájemce. Navíc jsem se letos rozhodla, že s výlety končím. Kdyby Vás zajímalo proč, co a jak, dočtete se to tuhle ve článku: Proč dělám výlety do Sapy, a proč si letos hraju na průvodkyni naposled. Do konce roku ještě pár výletů bude (všechno to vysvětluji v tom odkazu), takže kdybyste na to nespěchala a budete mít zájem třeba až opadne ta největší horečka, přihlašte se mi tuhle k odběru měsíčních novinek. Všechny informace posílám v newsletteru. Děkuju za pochopení a zdravím do Brna z tropické Hanoje! :) PS: Kdybyste zatoužila po nějaké vietnamské inspiraci plné autentických surovin, receptů, bylinek a koření, můžete si udělat výlet na některý z mých kurzů vaření vietnamské kuchyně: http://www.zasadnezdrave.cz/sluzby/#kurzy-vareni-verejne, případně můžu přijet i já za Vámi: http://www.zasadnezdrave.cz/sluzby/asijske-bylinky-v-kuchyni/ (menu se dá libovolně poskládat a upravit na přání)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem nutriční gastronomka.

Novinky přímo do mailu Nechte mi tu e-mailovou adresu

Poslat
ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu.

A taky o životním stylu, který vás bude bavit.