V listopadu #makamnasobesjajou
V listopadu #makamnasobesjajou
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Sportem ku zdraví  

V listopadu #makamnasobesjajou

číst dál

Tak konečně! Zas budeme společně jeden měsíc sportovat. Máte radost? Já doufám, že jo, protože už ani nespočítám, kolikrát jste mi v průběhu roku psali: „A kdy budeme zase běhat stovku s Jájou?!“ Pravda, netuším, jestli to bylo reálně kvůli běhání a motivaci, anebo díky mojí epesní čelence, ve který vypadám (trošku?) jako idiot.

EDIT: Výsledky soutěže #makamnasobesjajou11 jsou pro mě doslova dechberoucí! Soutěže se zúčastnilo 490 nadšenců a dokončilo ji 187 dříčů! Nachodilo se a naběhalo přes 13 700 km a ujelo přes 20 500 km na kole. Uplavalo, uběhalo, ujezdilo, utenisovalo, no prostě odcvičilo v kombinaci 154 cvičenek a cvičenců, odjogovalo 117 jogínek a jogínů, odchodilo a odběhalo (100 km) 137 maminek i s dětma/běžců, a odjelo (250 km) 82 cyklistů. Samostatný plavci a tenisti se na nás vykvákli, ale to je myslím úplně jedno, protože tenhle výsledek je něco fantastickýho!

Každopádně v listopadu si společně střihnem párádně aktivní měsíc! Než se ale do toho pustíme, tak bych chtěla objasnit pár věcí, který jsem sice už probrala na Stories, ale stejně mi podobný dotazy chodí i přes FB a e-mailem:

Proč neběháme stovku s Jájou každý měsíc?

Protože Jáju jaksi nenapadlo, že se vás zapojí tolik. :)) Posledně jsme uběhli dohromady 8 421 km, zapojilo se vás přesně 382 a soutěžilo vás se mnou až do konce ofiko 154 s aplikací i bez. No, a mně nějak nedošlo, že to bude znamenat taky vyřídit navíc přes 100 zpráv denně spojených s běháním. Že jsem trdlo? No, teď už to vím! A proto jsem se poučila a rozhodla se, že tuhle výzvu vymyslím vždycky až ve chvíli, kdy budu vědět, že se vám můžu maximálně věnovat.

Počítá se i chůze?

Chůze se nepočítala, a nově se počítat bude! Hurá! A proč? Abych udělala radost všem maminkám s dětma, který nemůžou běhat, ale naprocházkujou toho svižným tempem hodně. A navíc, dost z vás se ptalo, jestli bude někdy nějaká výzva jiná než běhací, a i já si díky stovce uvědomila, že pak běhám (i když to fakt miluju!) tak moc, že nemám čas na další sporty a aktivity, který mě baví minimálně úplně stejně. A to mi po pár měsících pravidelnýho běhání vlastně začalo hrozně moc chybět. A tak mě teď v říjnu napadlo něco trošku jinýho… A hned uvidíte co!

Já chci do Sapy! Kdy bude zase nějaká soutěž?

Sapa je jedno z mých nej míst v Praze, ale potřebuju od „výletů“ fakticky úplnej voraz. Prováděla jsem tam poslední tři roky, a obyčejně jsem se toho „přejedla“. A proto teď výlety už vůbec nedělám. Takže se předem omlouvám všem, kteří doufali, že výhra bude jako posledně výlet do Sapy se mnou. Na druhou stranu… Tentokrát bude výhra zahrnovat tolik krásných věcí od tak skvělých sponzorů, že vás to vůbec mrzet nemusí!

#makamnasobesjajou11

Tak a teď k jádru pudla! Vymyslela jsem to tak, aby byla změna a aby se mohli zapojit všichni, co si zatím třeba i myslí, že uběhnout 100 km/měsíc je strašně těžký (anebo rádi sporty střídají), ale zároveň se mohli účastnit i všichni ti, kteří „stovku s Jájou“ už běhali a chtějí znovu. Listopad si proto primárně rozdělíme hned do několika sportů, a budeme tak:

 • běhat (nebo svižně procházkovat)
 • hrát raketový sport (tenis, squash, badminton)
 • cvičit jógu/pilates
 • jezdit na kole
 • plavat

Můžete tak kombinovat všechno dohromady, jako to budu dělat já, anebo si taky ale vybrat, co se vám bude chtít! A v tom případě je vtip v tom, že musíte jednu z aktivity splnit obden (nebo 15x v měsíci) anebo zůstat jen u běhání/rychlé chůze anebo jízdy na kole a splnit tak počet uvedených kilometrů. Vysvětlím podrobněji:

Pravidla soutěže

Zúčastnit se soutěže #makamnasobesjajou11 můžete tím pádem hned několika způsoby:

 • můžete uběhnout (svižně ujít) 100 km/měsíc
 • můžete ujet 250 km/měsíc na kole
 • cvičit obden jógu (klidně sami doma)
 • můžete to všechno nakombinovat (plavat, běhat, cvičit jógu, hrát squash…) a obden (nebo 15x v měsíci) tak udělat něco z těch všech aktivit, který máte na výběr!

Myslím, že je to zajímavá liberální změna, co vy na to? Snad se tu teda najdete všichni, co jste mi psali (maminky, jogoví milovníci, tenisti, bikeři i plavci).

Abych věděla, že „výzvu“ plníte, tak mi pro tentokrát bude stačit, když svoji aktivitu se mnou budete sdílet na sociálních sítích (Instagram, FB), kde mě označíte – jako ZÁSADNĚ ZDRAVĚ (aby mě to hned vždycky upozornilo) a doplníte to hashtagem #makamnasobesjajou11 (11 jakože listopad) a u běhu/chůze a jízdě na kole mi k tomu dopíšete, kolik máte uběhnuto/ujeto. Hm? Stačí fotka + text, ze kterýho bude jasný, že máte ten den odmakáno. Třeba i nějak takhle!

https://www.instagram.com/p/BQgTi-IAzTR

Endomondo tentokrát zapojovat nebudeme, protože ho nemáte všichni, některým hodně padalo, a taky si ho většina z vás ani nechtěla instalovat. Tak si prostě budeme věřit, jo?

Já s váma svoje počínání budu sdílet taky, a hlavně přes Instagram Stories! Tak si je kdyžtak nalaďte, pokud chcete namotivovat, a vidět, že si fakt neválim šunky! :))

Co můžete vyhrát tentokrát?

Tak ceny, ty budou naprosto nádherný! Povedlo se mi domluvit pro vás totiž samý krásný, ale i šikovný a výborný odměny. Někteří partneři jsou ještě v jednání, protože mě tohle celý napadlo zase dost spontánně (pozdě) minulý týden, ale už teď vám můžu prozradit, že se můžete těšit na ceny od/z:

Ceny od nejvoňavějšího SONNENTORU!

Batohy od skvělých FRESHLABELS!

Odměním tak skupinou cen opět prvních 6 vylosovaných (losování proběhne 4. 12. od 20.00 zase na live streamu na mým Instagramu), kteří za celý měsíc splní soutěžní podmínky. To znamená, že od 1. do 30. listopadu:

 • uběhnou/svižně ujdou a doloží mi na sítích (dle pravidel) 100 km/měsíc
 • ujedou na kole a doloží mi na sítích (dle pravidel) 250 km/měsíc
 • odcvičí obden jógu a doloží mi na sítích (dle pravidel)
 • aktivity zkombinují (běh, tenis, plavání, jóga…), odmakají si je obden a doloží mi na sítích (dle pravidel)

A já se těším na vaše výkony, a jak jsme všichni šikovný! Prostě si ten čas před Vánoci, a než vám odjedu, uděláme krásnej, jo? Tak jo!

Nezapomeňte, startujeme už ve středu 1. listopadu!

#makamnasobesjajou11 <3

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

 1. Tyhle články naprosto miluju a děkuju za ještě větší nakopnutí! :)

  • Denčo, to mě moc těší! :) Teď sice nesoutěžíme o ceny, ale můžeš používat hashtag na sítích #makamnasobesjajou a přidat se k nám i tak. Potkáme se tam! :)

 2. Radeji se doptamnpokud chci kombinovat bez jogu a pilates nemusim mít splnen pocet km?

  • Přesně tak, Moni, když budete kombinovat jógu, pilates a běh, nemusíte mít splněný počet km. :) „Makání na sobě s Jájou“ zdar! :)

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy vaření Přidejte se!

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!