Odšťavňovač Kuvings

Odšťavňovač Kuvings Ten má ale šťávu!

číst dál

Pan Odšťavňovač.

Když se u nás doma řeklo slovo odšťavňovač, všichni do jednoho obrátili oči v sloup. Každý si s ním spojil neskutečné množství práce. S jeho sestavováním, krájením surovin na malé kousky, následně rozděláváním a nekonečným čištěním.

To všechno  kvůli troše vitamínů v několika skleničkách sezónní šťávy. Pak se odvezl k babičce, dal se do „letní kuchyně“ a už se o něm nikdy nemluvilo.

No jo, jenže teď jsem si našla Kuvings. A to je vám panečku něco!

Myslíte si, že vám tu vykládám pohádky? Ale kdepak.

Víte, já než si něco koupím, ráda si to vyzkouším. Zvlášť, pokud jde o něco, co má skutečně nějakou dobu vydržet, dobře sloužit a stát jednoduše za to! A tak mě napadlo, že by bylo fajn vám něco takového umožnit.

Vyzkoušejte si Kuvings sami!

Chcete si odšťavování vyzkoušet? Ošahat si ho a zjistit, co na něm mám? Tak přijďte na některý z mých kurzů, workshopů nebo hodin vaření!

Kuvings je nízkootáčkový šnekový odšťavňovač. Tak jako u mixéru jsou výhodou vysoké otáčky, u odšťavňovače je zapotřebí naopak těch nízkých. Alespoň, co se výtěžnosti zdraví prospěšných látek z ovozelu týče.

Kvůli čemu jinému také odšťavňovač pořizujeme, viďte? Proč tomu tak je a proč si myslím, že je tak skvělý?

 • Díky nízkým otáčkám (60 otáček/min) nedochází při odšťavování ovoce a zeleniny k tak mohutné oxidaci, narozdíl od rychlých odstředivek. Šťáva si tak zachovává maximální množství enzymů, vitamínů i ostatních zdraví prospěšných látek.
 • Má velký otvor (7,5 cm!), což osobně považuju za skoro největší benefit. Nemusím se zdržovat krájením ovozelu na malé kousky. V pohodě zvládne běžně velké jablko, rajče, celou mrkev, menší bulvu červené řepy…
 • Do vertikálního šneku narozdíl od horizontálního (jako třeba u Sana by Omega) padají veškeré plodiny samy svou vlastní vahou a nemusíte mu ve většině případů pomáhat tlačidlem.
 • Kromě klasického ovoce a zeleniny skvěle odšťavuje bobuloviny (rybíz, třešně, borůvky…) a listovou zeleninu (špenát, mangold, řepa…).
 • Řada Kuvings Exclusive má navíc skvělé příslušenství. Pouhou výměnou sítka předěláte odšťavňovač v homogenizér s jehož pomocí vyrábím třeba ořechová másla a v létě oceníte jednoduchost v přípravě sorbetů nebo zmrzlin. Další síto vám umožní připravovat báječná ořechová mléka a různá smoothies. Navíc obsahuje velký kartáč, který pouhým nasazením a pootočením vyčistí celé sítko na jeden pohyb. Ostatně, podívejte se sami, co všechno Kuvings dovede.

Díky množství odšťaveného ovoce a zeleniny váš organismus přímo nabijete vitamínovou a enzymatickou energií, protože takové množství, co odšťavíte, byste fyzicky jen těžko dokázali sníst.

Zdravá energie.

Kuvings je každodenní součástí mého zdravého občerstvení. Když potřebuji dodat energii a skutečně se “nakopnout”, nepiju kafe, ale odšťavňuju.

Bleskově čistý.

Jestli mě něco nebaví, tak umývání nádobí. Kuvings nedávám do myčky, protože ho používám příliš často. Jeho rozložení a vyčištění mi ale nikdy nezabere déle než 3 minuty.

Součástí balení jsou šikovný kartáček i štětka, které vám umývání skvěle usnadní.

Ráda vám poradím!

Díky firmě Traminal.cz, vám můžu předvést svůj strojový arzenál na kurzech a workshopech vaření i (ne)vaření a poradit vám, pokud třeba váháte při výběru nějakého malého kuchynského spotřebiče.

Úžasná vstřícnost lidí z Traminal.cz mi umožnila splnit si sen a pracovat s těmi nejlepšími přístroji. Měla jsem možnost si se všemi „pohrát“ a vybrat si podle chuti opravdu to nej.

Proto pokud hledáte skvělého kuchyňského pomocníka a nebo třeba jen inspiraci a dobrou radu, tak jsem tu zase jenom pro vás!

Sleva, sleva, SLEVA

Hodňáci z Traminalu mi pro vás navíc připravili milou SLEVU 5 %!

Získáte ji jednoduše zadáním slevového kódu: 75458981 v prvním kroku objednávky na webových stránkách www.traminal.cz.

Slevu můžete utíkat využít na tyhle přístroje: spiralizéry Lurch, mixéry Vitamix, odšťavňovače Kuvings, roboty Ronic, sušičky Sedona a robot KitchenAid.

Vidět a vyzkoušet si všechny krasavce na živo můžete na mých kurzech, workshopech a hodinách vaření i nevaření.

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

 1. Jani, zajímala by mě výroba ořechových másel v Kuvingsu. Doma ho mám rok a na základě rad výrobce jsem zatím nezkoušela, ale ráda bych. Teď tady u vás čtu Vaši zkušenost, je to tedy bezpečné? Moc díky!

  • Dobrý den, Míšo, je to bezpečné. Jen k ořechům dolévejte trochu oleje, ať se to hezky zpracovává. :)

  • Dobrý den,
   ráda bych také zkusila výrobu ořechových másel v Kuvingsu. Poradíte mi, prosím, ohledně přesného postupu. Mají být ořechy předem namočené? A jaký je pak poměr ořechů a oleje? Děkuji.

Přidat konimentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejbližší akce Kde se můžeme potkat a poklábosit

Můj kalendář

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Nevěříte? Instakuk!

NEJ recepty Co mě nejvíc ba

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

NEJ z bloguCo mě nejvíc... taky ba

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!
Gyro output