Solný květ Flor de sal – Natural Mallorca

Solný květ
Natural Mallorca

Koupit v e-shopu Natural Mallorca

Solný květ z Mallorky je moje srdeční záležitost. <3 Když jsem na salinách v oblasti Es Trenc na jihovýchodě Mallorky poprvé uviděla tvořit se na růžolící hladíně solnou krustičku, jak ji opálení mallorčani v kloboukách ručně sbírají, přesývají a tím čistí, i mísí s různými prémiovými druhy koření v bio kvalitě, upřímně mě to dostalo. Celý příběh Flor de sal d’Es Trenc je kouzelný stejně jako oblast, kde přirozeně roste.

S Martinkou a Filipem Kejlovými, kteří do Česka přivezli solný květ z Mallorky se znám už mnoho let. A protože jsme ze stejnýho těsta, tak se z našeho původně pracovního vztahu vyklubalo nádherný přátelství. A proto v mých láskách nemůže chybět ani tahle mořská sůl nad zlato, ale ani Marťa s Filipem.

Znáte solný květ? Flor de sal je jedinečná mořská sůl, která se za velmi speciálních podmínek vytváří na hladině solných jezírek. Ve vhodném podnebí, kde má na plovoucí solnou krustičku vliv teplota vzduchu, větrné podmínkysluneční záření, se utváří v období na jaře a na podzim, po velmi omezenou dobu, a tedy pouze dvakrát do roka.

Es Trenc, kde se mallorské saliny nachází, je chráněná krajinná oblast známá svojí unikátní biodiverzitou. I díky takovému prostředí splňuje solný květ z Mallorky podmínky pro organický a ekologický provoz i výrobu, zahrnující ruční sběr, sušení na přímém slunci i čištění a balení produktů. To všechno na místo čistě strojové výroby zastává místní lidská síla. A to je dneska vzácný.

A proč byste měli mít Flor de sal z Mallorky v kuchyni? Jde o přírodní, mořskou, nerafinovanou sůl v bio kvalitě. Obsahuje více než 80 minerálních látek a stopových prvků. Má méně sodíku a naopak 2 x více draslíku, vápníku a asi 20 x více magnézia než běžná mořská sůl, což v množství, který používáte sice moc nepoznáte, ale ta podpora chuti umami a výsledný křup-efekt, je prostě boží!

Solný květ Natural i jeho kořeněné varianty doporučuju používat na hotové jídlo (abyste si ho šetřili). A kterým pokrm nejen obohatíte o minerály a třeba i skvělý kombinace koření, ale zároveň ho pozvednete a vyšperkujete. Tenhle „final touch“ je zážitek, který za to stojí.

Solný květ se usazuje na hladině solných jezírek, kde se ručně sbírá.

Flor de sal sušený na sluníčku. S Jájou.

Jája. Guillermo. Martina. Největší milovníci Flor de sal De Mallorca na planetě Zemi. :)

Fotky Fotky, fotky, fotky...

Inspiroška Recepty, články a jiný blbinky

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

  1. Dobry den,prosim, bude zase fungovat slevový kód na Natural Mallorca?

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy vaření Přidejte se!

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!