BiOrganica.cz

Ateliér přírodní kosmetiky
BiOrganica

Koupit v eshopu BiOrganica.cz

Když se mi koncem těhotenství, po porodu a v šestinedělí v důsledku hormonálních změn – které moje tělo i psychika prožívala poprvé v životě – zhoršil atopický ekzém tak, že netrpěla jenom moje příšerně bolavá kůže, ale i duše, ozvaly se mi holky z BiOrganica. Dáša s Andreou mi nabídly konzultaci a podarovaly mě na zkoušku balíčkem 100% přírodní a netoxické kosmetiky z britského Cornwallu Inlight. A já se do ní strašně zamilovala!

Za 34 let, co atopický ekzém mám jsem se svojí kůží prožila spoustu různě náročných období. Byly doby, kdy to bylo lepší, skoro jakobych nikdy atopickou dermatititdu neměla. A taky horší, kdy se mi chtělo umřít. Kvůli tomu, jak strašně to bolelo, jak moc mě to vyčerpávalo a trápilo, jak ošklivě si člověk připadal.

Za celý svůj život jsem kromě jídla investovala rozhodně nejvíc do všemožných krémů a lotionů. Zkusila jsem toho vážně „bambilión“ – od kosmetiky konvenční, přes lékárenskou po tu přírodní – abych si postupem času došla k tomu, že jenom o jednom přípravku nebo změně, to prostě bohužel není. Kosmetika samotná stejně jako zdravý jídelníček člověka nespasí. Po letech problémů věřím v jediné – a tím je synergie.

Práce na sobě sama, schopnost naučit se říkat „ne“, vhodná životospráva (žádný cukr, který živý záněty v těle a alergeny, které ho oslabují), kvalitní přírodní kosmetika, pohyb, relax, pozitivní přístup k životu, milující a přející lidé kolem… To všechno a spoustu dalších konkrétně nevyřčených dílků a drobností, které utváří náš život, včetně „umění“ prožívat a smířit se i s hormonálně náročným obdobím, to je skutečná cesta ke zdravému já. To je moje zkušenost.

Inlight se stal součástí mých každodenních pečujících rituálů, protože je to kvalitní přírodní kosmetika s terapeutickým účinkem, která má úžasný přesah. A Zuii mě naučila neschovávat se za líčidla, co ekzém víc rozdráždí a sebevědomí zadupou do země.

Tohle jsou produkty, který miluju, a které mi s dermatitidou pomáhají. Přírodní, netoxická kosmetika, která je dalším z mých “puzzlíků do skládačky“.

Moje nejoblíbenější 4 zázraky na pleť: Face Cleanser, Floral Tonic, Relief Balm, Deep Moisture Balm. <3

Nejčastěji se mě ptáte na konkrétní produkty kosmetiky Inlight, kterou jsem přes 3 měsíce testovala na svém zdevastovaném obličeji (druhá fotka v galerii). Co za konkrétní balzámy používám? Ráda se s vámi o ně podělím, ale nezapomínejte, že je to ohromně individuální záležitost, a protože kosmetika to není nejlevnější (já za celou „kůru“ zaplatila opravdu spoustu peněz, protože moje kůže ji po měsíci začala hltat a potřebovat tak moc, že oleje vpíjela, jakobych se celej život ničím nemazala), doporučuju vám v každém svém příspěvku vždycky nejprve vyzkoušet vzorečky (7 ml/15 ml – hledejte je tady v odkazu).

Navíc Inlight má na poškozenou kůži s dermatitidou několik balzámů: na svědivý a suchý ekzém, na ekzém mokvavý, na ekzém prohloubený traumatem… Proto vám i doporučuju konzultaci přímo v Ateliéru BiOrganica, kde s výběrem pomohly i mně.

Aplikace kosmetiky Inlight aneb jak pleť ošetřuju

Každé ráno a večer začínám hygienickou očistu navlhčením pleti teplou vodou. Nanesu čistící balzám na obličej a nechám ho působit 5-10 minut (večer někdy i půl hodiny až hodinu, podle aktuálního pocitu potřeby), a pak ho setřu navlhčeným tampónkem teplou vodou (mám navíc vodní filtr, který eliminuje chlór vysušující pokožku).

Pak nastříkám na obličej bio květinové tonikum bez alkoholu, nechám zaschnout, a když mám nebo cítím, že se mi může ekzém rozjet, používám Relief balm s kurkumou a měsíčkem (opatrně na peřiny a oblečení, barví). Pokud je kůže klidná, promazávám pleť Soothing balzámem nebo hloubkově hydratačním balzámem.

Nutno dodat, že teď po třech a půl měsících intenzivního pečování, ošetření značně flákám. Ale pleť je už v tak dobrém stavu, že i několika denní vynechání čehokoliv (od dětství kvůli neustálé potřebě se promazávat, natírání čímkoliv nemám moc v lásce) zvládá. A samozřejmě kůži nezatěžuju jinou pečující kosmetikou. Používám už jen a výhradně Inlight.

Edit 08/2021: V teplých měsících jsem si oblíbila 100% přírodní kosmetiku od Kláry Rott. Víc se můžete dočíst tuhle.

Kromě toho jsem si po čase dovolila na zahojenou kůži dopřát i jednou týdně/14 dní pečující čokoládovou masku, kterou MILUJU! Voní dokonale, a jak už jsem psala, vůně je jedním z doplňujících terapeutických účinků kosmetiky Inlight.

Dekorativní kosmetiku Zuii jsem začala používat až na plně zahojenou pleť (!). Dva měsíce jsem na kůži nedávala vůbec nic. Zní to jasně a logicky, ale je to strašně náročný na psychiku, obzvlášť, když je člověk na dně, necítí se a přesto musí chodit mezi lidi, do zaměstnání… Tohle je jedna z nejnáročnějších věcí vůbec. Smířit se, že nějakou dobu je člověk olezlý, a ničím to nepřekrývat. Ale opravdu to ve výsledku MOC pomáhá. Mohl by vám pomoct i článek o Periorální dermatitidě, který jsem psala před několika lety…

Moje nejoblíbenější produkty jsou zatím:

  • Bio rozjasňující krém – místo make upu, když potřebuju sjednotit pleť, a jsem z něj totálně nadšená!
  • Bio tekutý makeup – když potřebuju větší krytí, třeba kvůli focení apod., a je to nejlepší makeup, jaký jsem kdy měla!
  • Bio tužka na obočí – krásně vede tvar a intenzivně, ale jemně stínuje

Pořád se totiž zatím pro jistotu líčím jen občas a velmi lehce.

Pusto a prázdno. Bez vašich komentářů je tu strašně smutno...

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!