S kůží na trhu
S kůží na trhu
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Osobní   Zdraví  

S kůží na trhu

číst dál

Miluju lidi a z venku by se mohlo zdát, že jsem spíš extrovert, co má rád lidskou pozornost, a že si jí tak nějak umí dokonce i užívat. Baví mě život a od té doby, co jsem na volné noze, si na té vlně pozitivní energie, co s touhle obrovskou životní změnou přišla, docela „ujíždím“.

Kdo neví, o čem je řeč, může si přečíst velmi neformální článek na blogu Jakorybička.cz, kde to vlastně všechno před čtyřmi a půl lety začalo.

I přes to přese všechno jsem vnitřně člověk, co byl dosud přesvědčený, že do mých osobních problémů „nikomu nic není“ (pořád si to dost myslím :), nebo vlastně spíš, že to přece nikoho nezajímá, když mi zrovna není hej. A proč s tím teda otravovat, zvlášť v dnešní době, kdy všechno, co za něco stojí musí být „s příběhem“, kdy všichni na motivy dobrodružné cesty Kryštofa Kolumba najednou jakoby objevili Ameriku a dělají, co je baví, kdy věci, co dřív bývaly tabu a člověk se za ně spíš styděl, jsou dnes často zneužívány ke zvláštní lehce zvrácené sebepropagaci, jelikož tyhle formulky ve světě PR a marketingu teď prostě frčí, protože fungují, zdá se, nejlíp.

Být „otevřený“, „upřímný“, se „srdcem na dlani“ je teď IN. A je vlastně dost jedno, jestli to tak vážně máte, nebo se tak jen tváříte. Divné, viďte?

Nechápejte mě špatně, já do téhle skupiny „happy-workerů“ a vlastně teď už i „comming-outerů“ patřím díky tomuhle článku taky. :)) Ale právě kvůli tomuhle trendu a podobným příběhům, které se na nás z médií a sociálních sítí denně valí (i když pravda, možná je to jenom můj dojem), jsem si uvědomila, že vlastně i z tohohle důvodu – aby mě někdo neosočil z něčeho podobnýho – jsem neměla potřebu tyhle věci sdělovat veřejně. Jednoduše mě takový způsob propagace už vyloženě irituje.

Samozřejmě neházím všechny do jednoho pytle! Jen s váma sdílím svoje pocity, názory a teď se chystám zveřejnit vlastně  i poměrně osobní věci, takže proto mám potřebu to taky trochu vysvětlit… Proč jsem to třeba neudělala dřív.

Každý z nás má svoje problémy, mindráky nebo třeba i kostlivce ve skříni a to i my, lidi od přírody veselí, pozitivní, docela dost otevření (ve smyslu osobního rozvoje) a opravdově upřímní nejen sami k sobě. Takže i já.

S kůží na trhPoslední dva roky žiju asi tím nezdravějším způsobem, jakým jsem kdy žila. Dokonce jsem před těmi dvěma lety po 11 letech skoncovala s HA (hormonální antikoncepcí) a s čistým svědomím a těmi nejlepšími úmysly vám můžu říct, že to bylo jedno z mých nejlepších životních rozhodnutí. Jím zdravě jako nikdy dřív, s rozumem a bez klasického stresu. Postupem let (díky studiu výživy, kvalitní literatuře, dostupným informacím a osobním zkušenostem) jsem si vytvořila takový životní styl, který mi nejen dává smysl, ale vylepšil i mnohé zdravotní problémy a nepohodu. Ostatně, poradenství tohohle typu mě živí. :) Navíc mám díky volné pracovní době (a perfektní šéfové ;) konečně čas sportovat, jak jsem si vždycky přála. Jsem šťastná v osobním i v profesním životě asi tak na 1000%. A co víc, po psychické stránce jsem celkově tak vyrovnaná, jako jsem nikdy nebyla. Mám se zkrátka moc dobře. ALE…

Už jsem to zmiňovala v jednom rozhovoru. Od dětství jsem trpěla alergiema, astmatem a atopickým ekzémem. Astma jsem zvládla odbourat, alergie v porovnání s tím, kdy jsem jako dítě musela docházet na vakcíny, bývala oteklá a celou pylovou sezónu jsem chodila s promočenýma kapesníkama, protože mi v jednom kuse tekly nudle z nosu, a s očima jako vodník Kebule po každé procházce lipovou alejí, se to vážně dnes nedá srovnat. Teď si párkrát „pčíknu“ a to je v podstatě všechno.

Nicméně možná v důsledku velkých životních změn v poměrně krátkém čase, nového stresu z toho všeho dění kolem, vysazení hormonů… se mi zhoršil atopický ekzém. Popravdě, kdybych věděla čím to, tak bych tenhle článek teď nepsala, protože bych ho neměla.

A teď proč to vlastně píšu? Jednak proto, aby všichni, co mě teď nepoznávali věděli, že to jsem opravdu já a né nějaký olezlý chlapec. :) Protože už mě nebaví reagovat na ty stejné dotazy (pardón, když vám není dobře, nejste trpělivý až za hrob). A já dokola nemusela vysvětlovat, že mám ekzém, a že šminky a všechny tyhle holčičí věci mám pořád ráda a opravdu neprocházím osobní transformací, ale na vysušenou poškozenou kůži si je prostě nenapatláte, i kdybyste stokrát chtěly. Anebo jó, ale jen jednou, protože pak byste z toho mohly dostat infekci a jely „štandopédé“ do nemocnice a to bych jako dost nerada.

A druhak proto, že pokud si tohle přečte alespoň jeden člověk, který ekzémem taky trpí, aby věděl, že v tom rozhodně není sám! Že i lidi, kteří žijou dost ukázkově a zdravý životní styl mají v malíku, jsou šťastný, spokojený a vyrovnaný, nejsou Bozi, ale taky jenom lidi, co se jim problémy a nemoci nevyhýbají.

Momentálně jsem na eliminační dietě, proto ta odmlka v receptech, protože nepředpokládám, že byste si chtěli smlsnout na rýži s rýží třikrát denně… navíc na přípravu je to dost jednoduchý. :P Ano, trochu to zlehčuju, mluví ze mě spánkový deficit. Kdo nemá výrazně zhoršený ekzém asi úplně nepochopí… Jakmile mi ale bude hej, tak to zase napravím. Slibuju. :)

Díky za pochopení…

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Pusto a prázdno. Bez vašich komentářů je tu strašně smutno...

Přidat konimentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejbližší akce Kde se můžeme potkat a poklábosit

Můj kalendář

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Nevěříte? Instakuk!

NEJ recepty Co mě nejvíc ba

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

NEJ z bloguCo mě nejvíc... taky ba

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!
Gyro output