Na obědě s Robertem Fulghumem… v Sapě. A jedno pozvání k tomu!
Na obědě s Robertem Fulghumem… v Sapě. A jedno pozvání k tomu!
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Akce  

Na obědě s Robertem Fulghumem… v Sapě. A jedno pozvání k tomu!

číst dál

Začínám vážně uvažovat nad tím, že napíšu knížku. A ne, nebude to kuchařka. Bude to příběh jako blázen protkanej receptama na šťastnej a spokojenej život… s nejlepšíma jídlama, který jsem kdy uvařila. Ba ne, dělám si srandu. Pořád mě tahle možnost neláká tak moc jako život sám. Psát mě baví a moc, ale mám ráda příběhy, ne jen recepty a na ty člověk potřebuje času mnohem víc. Alespoň kvůli tomu, aby je prožil.

Provádět Sapou je moc fajn. Ale provádět Sapou Roberta Fulghuma je šílený! :D Ne, vážně! Připadá vám to normální? Mně teda ne!

Robert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do Sapy

Já mám fakt občas pocit, že se mi dějou věci doslova neuvěřitelný.

Je prvního července, děti maj prázdniny a já mám mít první den naplánovaný dovolený, kterou stejně probendím focením, vařením a psaním na web, skládáním menu na podzimní kurzy vaření a dalšíma milionama věcí, který mám v hlavě, ale nestíhám je z ní vysypat v běžném pracovním tempu.

Ale protože tenhle příběh začal už někdy v zimě, musím udělat pro dnešek takovou zkratku. Jsem těch dojmů totiž tak plná, že aspoň tohle prostě musí už ven, a to hned teď! Nehledě na to, že mám pro vás navíc taky jednu pozvánku. :)

Takže. Kromě toho, že je Pan spisovatel úplně fantasticky normální, zábavnej a veselej společník, má taky slabost pro Asii. Miluje thajskou a japonskou kuchyni (ale rád vaří mexickou), no a protože ve Vietnamu ještě nikdy nebyl, tak mě na našem Gastrokroužku požádal, jestli bych ho neprovedla naší „Malou Hanojí“. A proto jsme spolu dneska vyrazili do Sapy! :)

Robert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do Sapy

Pan Fulghum si dal polívku Bún bó [bun bó] s hovězím masem a vepřovýma knedlíčkama, souhlasil se mnou, že v bistru Bún cá Hải Phòng mají ten nejlepší nakládanej bambus s chilli, co kdy jedl. Že vietnamská káva je legendární a pomerančový džus s marakujou a s ledem je báječný nejen letní osvěžení…

Robert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do Sapy… že vietnamský dezerty stojí minimálně za ochutnání, a že kvůli přesně takovýmu tapiokovýmu pudinku, kterej dělají v Chè Sài Gòn chtěl bejt jako malý dítě neustále nemocnej, protože mu ho tehdy takhle vařila maminka…

Robert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do Sapy

Bylo to strašně milý, pohodový a pan Fulghum se zajímal i o asijský bylinky ;) a o vietnamskou gastronomii obecně, a to vážně dost do hloubky.

Robert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do Sapy

Celýmu už tak pro mě dost bizarnímu výletu nasadila korunu moje Anička, která neměla absolutně nejmenší tušení, že v Sapě budeme, natož s panem Fulghumem… Jela vyzvednout babičku do buddhistickýho chrámu a narazili jsme na sebe u výjezdu. Mávala na nás a křičela z auta, že to snad není možný, že je Robert Fulghum jeden z jejích nejoblíbenějších spisovatelů, potřásala mu z okýnka rukou, natahovala se a pištěla jako malá holka, všichni jsme se smáli na celý kolo a pan Fulghum byl nadšenej. Často zmiňoval, jak ho nabíjejí mladý lidi a je s nima strašně rád v kontaktu…

Robert Fulghum - výlety do SapyDSCF6853Robert Fulghum - výlety do Sapy

Kdyby člověk něco takovýho plánoval, asi by to takhle nikdy nevyšlo. :D

Výlet jsme zakončili se šťávou z cukrový třtiny s ledem a limetkou, a vyrazili jsme domů.

Chcete se potkat s Robertem Fulghumem?

A tak tu mám pro vás taky jednu pozvánku. :) Pokud rádi čtete knížky Roberta Fulghuma a třeba i nějaký doma máte, Lukáš Hejlík s Listováním nastudovali román Drž mě pevně, miluj mě zlehka a už nějakou dobu projíždějí spolu s autorem Českou republiku křížem krážem.

Robert Fulghum Poprask v sýrové uličce

Já jsem na představení byla a i pro mojí maminku s tetou a sestřenicí to byl báječnej zážitek! Herci jsou víc než skvělý a pan Fulghum, který vám po představení rád vyšvihne autogram nejen na svou novou knížku Poprask v sýrové uličce, jakbysmet. A proto, jestli máte čas, podívejte se na program a na představení se určitě vydejte. Těšit se z něho můžete i na Slovensku. :)

Ach! To byl zase krásnej den…!

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

  1. Ahoj, kde prosím najdu CHÈ SÀI GÒN?

    Jinak u nás v Chrudimi pan Fulghum byl a bylo to vážně krásný:)

    • Ahoj! :) Vietnamskou „cukrárnu“ Chè Sài Gòn najdeš u jižní brány, jak je kašna, když půjdeš po obvodu Sapy směrem k buddhistickýmu chrámu, zhruba v polovině. Před sezením uvnitř je taková skleněná „budka“, kde je vidět na skoro všechny komponenty, ze kterých se ty různý druhy Chè skládají. Od fazolí přes želé po ovoce. V létě si určitě dej s ledovou tříští Chè thập cẩm [čé thap kam].

Přidat konimentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejbližší akce Kde se můžeme potkat a poklábosit

Můj kalendář

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Nevěříte? Instakuk!

NEJ recepty Co mě nejvíc ba

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

NEJ z bloguCo mě nejvíc... taky ba

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!
Gyro output