Na obědě s Robertem Fulghumem… v Sapě. A jedno pozvání k tomu!
Na obědě s Robertem Fulghumem… v Sapě. A jedno pozvání k tomu!
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Akce  

Na obědě s Robertem Fulghumem… v Sapě. A jedno pozvání k tomu!

číst dál

Začínám vážně uvažovat nad tím, že napíšu knížku. A ne, nebude to kuchařka. Bude to příběh jako blázen protkanej receptama na šťastnej a spokojenej život… s nejlepšíma jídlama, který jsem kdy uvařila. Ba ne, dělám si srandu. Pořád mě tahle možnost neláká tak moc jako život sám. Psát mě baví a moc, ale mám ráda příběhy, ne jen recepty a na ty člověk potřebuje času mnohem víc. Alespoň kvůli tomu, aby je prožil.

Můj oblíbený pepř a spol. Kampot.cz

Nejlepší pepř na světě! Farmářské a divoké fair trade koření z Kambodži. Plus čokoláda, čaj, rum... Bum! <3

Mňám. Kuk!

Mám pro vás slevu 10% nejen na dokonalý pepř a koření!
Na stránkách kampot.cz zadejte
v objednávce do políčka „slevový kupón“
JAJA10

Koupit na Kampot.cz
s 10% slevou

Provádět Sapou je moc fajn. Ale provádět Sapou Roberta Fulghuma je šílený! :D Ne, vážně! Připadá vám to normální? Mně teda ne!

Robert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do Sapy

Já mám fakt občas pocit, že se mi dějou věci doslova neuvěřitelný.

Je prvního července, děti maj prázdniny a já mám mít první den naplánovaný dovolený, kterou stejně probendím focením, vařením a psaním na web, skládáním menu na podzimní kurzy vaření a dalšíma milionama věcí, který mám v hlavě, ale nestíhám je z ní vysypat v běžném pracovním tempu.

Ale protože tenhle příběh začal už někdy v zimě, musím udělat pro dnešek takovou zkratku. Jsem těch dojmů totiž tak plná, že aspoň tohle prostě musí už ven, a to hned teď! Nehledě na to, že mám pro vás navíc taky jednu pozvánku. :)

Takže. Kromě toho, že je Pan spisovatel úplně fantasticky normální, zábavnej a veselej společník, má taky slabost pro Asii. Miluje thajskou a japonskou kuchyni (ale rád vaří mexickou), no a protože ve Vietnamu ještě nikdy nebyl, tak mě na našem Gastrokroužku požádal, jestli bych ho neprovedla naší „Malou Hanojí“. A proto jsme spolu dneska vyrazili do Sapy! :)

Robert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do Sapy

Pan Fulghum si dal polívku Bún bó [bun bó] s hovězím masem a vepřovýma knedlíčkama, souhlasil se mnou, že v bistru Bún cá Hải Phòng mají ten nejlepší nakládanej bambus s chilli, co kdy jedl. Že vietnamská káva je legendární a pomerančový džus s marakujou a s ledem je báječný nejen letní osvěžení…

Robert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do Sapy… že vietnamský dezerty stojí minimálně za ochutnání, a že kvůli přesně takovýmu tapiokovýmu pudinku, kterej dělají v Chè Sài Gòn chtěl bejt jako malý dítě neustále nemocnej, protože mu ho tehdy takhle vařila maminka…

Robert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do Sapy

Bylo to strašně milý, pohodový a pan Fulghum se zajímal i o asijský bylinky ;) a o vietnamskou gastronomii obecně, a to vážně dost do hloubky.

Robert Fulghum - výlety do SapyRobert Fulghum - výlety do Sapy

Celýmu už tak pro mě dost bizarnímu výletu nasadila korunu moje Anička, která neměla absolutně nejmenší tušení, že v Sapě budeme, natož s panem Fulghumem… Jela vyzvednout babičku do buddhistickýho chrámu a narazili jsme na sebe u výjezdu. Mávala na nás a křičela z auta, že to snad není možný, že je Robert Fulghum jeden z jejích nejoblíbenějších spisovatelů, potřásala mu z okýnka rukou, natahovala se a pištěla jako malá holka, všichni jsme se smáli na celý kolo a pan Fulghum byl nadšenej. Často zmiňoval, jak ho nabíjejí mladý lidi a je s nima strašně rád v kontaktu…

Robert Fulghum - výlety do SapyDSCF6853Robert Fulghum - výlety do Sapy

Kdyby člověk něco takovýho plánoval, asi by to takhle nikdy nevyšlo. :D

Výlet jsme zakončili se šťávou z cukrový třtiny s ledem a limetkou, a vyrazili jsme domů.

Chcete se potkat s Robertem Fulghumem?

A tak tu mám pro vás taky jednu pozvánku. :) Pokud rádi čtete knížky Roberta Fulghuma a třeba i nějaký doma máte, Lukáš Hejlík s Listováním nastudovali román Drž mě pevně, miluj mě zlehka a už nějakou dobu projíždějí spolu s autorem Českou republiku křížem krážem.

Robert Fulghum Poprask v sýrové uličce

Já jsem na představení byla a i pro mojí maminku s tetou a sestřenicí to byl báječnej zážitek! Herci jsou víc než skvělý a pan Fulghum, který vám po představení rád vyšvihne autogram nejen na svou novou knížku Poprask v sýrové uličce, jakbysmet. A proto, jestli máte čas, podívejte se na program a na představení se určitě vydejte. Těšit se z něho můžete i na Slovensku. :)

Ach! To byl zase krásnej den…!

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

  1. Ahoj, kde prosím najdu CHÈ SÀI GÒN?

    Jinak u nás v Chrudimi pan Fulghum byl a bylo to vážně krásný:)

    • Ahoj! :) Vietnamskou „cukrárnu“ Chè Sài Gòn najdeš u jižní brány, jak je kašna, když půjdeš po obvodu Sapy směrem k buddhistickýmu chrámu, zhruba v polovině. Před sezením uvnitř je taková skleněná „budka“, kde je vidět na skoro všechny komponenty, ze kterých se ty různý druhy Chè skládají. Od fazolí přes želé po ovoce. V létě si určitě dej s ledovou tříští Chè thập cẩm [čé thap kam].

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy vaření Přidejte se!

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!