Naše kuchařka Gastrokroužku / Spojilo nás jídlo
Naše kuchařka Gastrokroužku / Spojilo nás jídlo
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Osobní  

Naše kuchařka Gastrokroužku / Spojilo nás jídlo

číst dál

Všechno to začalo hladem. A taky touhou vidět se častěji offline s přáteli, který už dneska potkáváme hlavně na sociálních sítích. „Scházíme se u dobrýho jídla pět let!“ říká Lukáš a já jen dodám, že jsem se přifařila asi v půlce. Vždycky je to jeden den – jedno místo – jedno téma.

A baví nás nejenom výsledek loženej na stolech, ale vlastně celej ten proces, kdy je potřeba vymyslet takový menu, ze kterýho si všichni sednou na prdel! :)

Chcete někomu/sobě pořídit naši knížku k Ježíšku? Tak můžete tuhle v odkazu! Naši kuchařku si můžete prohlídnout tady.

Svým setkáním jsme začali říkat “gastrokroužky”. A z těch posledních deseti vznikla kuchařka plná parádních receptů, nádherných fotek a taky videa, který to všechno po hejlíkovsku mapujou.

Kuchařka Gastrokroužku vychází 1. května. A tohle je naše pozvánka!

Na videa z každý kapitoly se můžete těšit už brzo! A do tý doby to třeba můžete zkusit taky. Pozvěte přátele a provařte se s nima do super nálady! Zlepší vám to den, možná i týden – a hlavně spojí vás jídlo, tak jako spojilo nás. A to je prostě krásný!

Děkujeme všem partnerům, kteří nám pomohli tuhle naši víc jak roční jízdu zachytit a uskutečnit!

A kdo dneska vlastně tvoří Gastrokroužek? A na koho se v kuchařce můžete těšit? :)

Lukáš Hejlík

Strůjce toho všeho. A taky největší šílenec pod sluncem. Copak je normální sehrát za rok přes 400 představení, zmapovat asi tak 6 582 654 gastropodniků po celý ČR a ještě k tomu páchat s náma kuchařku Gastrokroužku? Ano. Není. A my ho za to milujem! (A někdy ho chcem za to taky trošku zabít, protože držet s Lukášem tempo je prostě nemožný. :P)

Lukáš je gastronaut cestovatel, herec (a taky pěkná hérečka), kafeholik, moderátor, model, kámoš pro každou špatnost a největší workoholik… In the whole Milky way!

Lukáše ale všichni dobře znáte. Když ne z televize, tak určitě z magazínů o módě i časopisů o dobrým jídle a pití. A pokud televizi nemáte a časopisy nečtete, tak to pak samozřejmě chodíte aspoň za kulturou, a to ho pak vídáte na prknech „souboru“ LiStOVáNÍ. Anebo třeba sjíždíte Gastromapu Lukáše Hejlíka, když jste na cestách po republice, protože na tý najdete nejlepší podniky i z horní dolní.

Že je toho hodně? No, můžu prokračovat klidně dál! Jenže to by pak byl celej článek jenom o Hejlíkovi. :) Ale víte co? Já vážně nevím o ničem, co ten kluk ušatá nedělá – kdysi dávno totiž spoluzaložil i Hip Hop Kemp… A kdy spí? Tak na to byste se museli zeptat jeho krásný ženy Verunky.

„Eunka“ je modelka a maminka jejich dvouletýho syna „Vlčáka“ Vojty, kterej je ale prostě celej Lukáš! Všude je ho plno a miluje společnost. A tak jsme rádi, když s náma Eu i Vlčák paří na „gastru“, co to jen jde!

Markétka „Kitchenette“ Pavleye

Kdyby měl Superman ženu, nosila by modrej trikot s červenou pláštěnkou a „eskem“ na prsou Markétka. Jo, a pod paží by při letu držela Grétku a Rubena a za krkem jako na koni by jí seděl malej Jonas-Izáček.

Markétka stojí za jedním z nejkrásnějších a nejúspěšnějších foodblogů u nás a spolu s ním řídí i svůj internetový obchod nejen s kuchyňským designem Kitchenetteshop. Kromě toho vede kurzy vaření v Gourmet Academy a přenádherně fotí, takže na ni často narazíte v různých magazínech nejen o vaření a lifestylu. A pozor, letos chystá ještě svou vlastní dětskou kuchařku a kurzy focení (na který se třeba já úplně děsně těším!).

View this post on Instagram

Trvalo mi par dni, odhodlat se a dat vám sem odkaz na rozhovor, který jsem dělala s milou Stepankou Hojdovou pro její projekt Womens Talks. @stepankahojdovawomenstalks Ale věřím tomu, ze prave takové projekty a otevřená a upřímná účast v nich, má velké poslání a muže mnoha lidem pomoci. Pomoci v těžkém období, se sebereflexi, sebe lecbou. Pomůže vidět, ze životy ostatních nevypadají běžne tak, jako na FB či IG profilu. Tedy tady jsem já a úplně odkryta. Včera jsme doma oslavili Stedry večer a tak jsem asi naladena, smirena, vdecna, stastna. Odkaz na tento i další rozhovory najdete například tu: www.womens-talks.com/povidani/ #stepankahojdovawomenstalks Fotila @nicolekotrbovaphotography Moc vás obě zdravím. ?

A post shared by Marketa Pavleje (@kitchenettehome) on

I když si Maki možná i kolikrát myslí, že toho tolik nezvládá, tak my všichni do jednoho jsme přesvědčený, že ve skutečnosti zvládá úplně všechno, a vždycky s jí tak přirozenou lehkostí a grácií.

„Hele, když to dá Markét, tak to dáš taky,“ zaznívá často, když se domlouváme na termínech i vzdálenosti, kde uspořádáme další „gastro“.

Markétku znám z týhle naší party nejdýl. Je pro mě zosobněním ženskosti, harmonie a otevřenosti. Každý setkání s ní vás zahřeje u srdce. Je lásky a síly plná. Obrovsky ji obdivuju, vážím si jí a miluju ji mít kolem.

Manželé v kuchyni: Jirka a Marika z Kitchen story

Mari. Tichá a éterická víla, co má smysl pro detail a krásno. Ať už na talíři, anebo třeba při výrobě šperků a návrzích dřevěnýho nádobí pro jejich společný e-shop s krásnýma českýma výrobkama do domácnosti.

Jirka. Energický kuchař srdcem i duší. Přestože ho živí „obchodní ředitelování“, já bych ho prostě postavila do kuchyně. :))

Jirkovy steaky, Maričiny bábovky a hlavně ta celková pohoda a teplo domova, který z jejich společnosti a kuchyně sálá, je děsně nakažlivý a krásný!

Jirku s Mari znáte určitě z jejich společnýho úspěšnýho blogu Kitchen Story, z rubriky FOOD v magazínu Marianne a hlavně z jejich nový přenádherný kuchařky Manželé v kuchyni, který jsem asi z jedný osminy kmotřičkou. Heč! :)

Darina Křivánková

Darina je šéfka každým coulem! A nejen proto, že je bývalou šéfredaktorkou časopisu Gurmet a dneska řídí časopis F.O.O.D.

Dari je prostě člověk, kterej zvládne úplně všechno, i když má někdy pocit, že je „ve smrti“ a nestíhá. Darinka je dříč a má schopnost pustit se do dvaceti projektů naráz, který si vymyslí třeba i pouhý den před deadlinem.

Je na sebe tvrdá a na nás taky. Očekává vždycky tu nejlepší kvalitu a dobře odvedenou práci, i přesto je celým svým srdcem punkerka, která nezkazí žádnou srandu.

Ba co víc, je originální, miluje černej humor a nebojí se upíct ani dort pejska a kočičky… a tím tak popřít celý Čapkovo dílo. No fakt. Nekecám! Koukejte! :))

Dort pejska a kočičky podle Josefa Čapka

Co jste obědvali na Nový rok? Čočku kvůli penězům? Vepřové koleno na posílení kloubů? My vyzkoušeli recept pejska a kočičky od Josefa Čapka. Takže vy už nemusíte. Dobrou chuť!

Zveřejnil(a) Časopis Reflex dne Pondělí 1. leden 2018

Darina a její nápady jsou úplně boží! A její jídlo je hříšně dobrý, takže věřím, že i ten dort musel chutnat prostě báječně! :D

Adélka – Došelkaramelová – Hálková

Adélku znám ještě z dob, kdy byla šéfredaktorkou v nakladatelství Smart Press. Od tý doby už uteklo ale hodně vody. Teď má Adélka nakladatelství svoje. Jmenuje se Došel karamel.

Na svým kontě má kuchařky oceněný na celosvětových soutěžích, kde se umísťujou na prvních třech příčkách, a tak jsme úplně nejradši, že ji máme a že nám s tou naší pomáhá!

Adélka je holka do nepohody, veselá pařmenka, posledních pár týdnů na chvilku zkrocená svou čerstvě narozenou Andělkou. A má snad nejveselejšího chlapa pod sluncem. Vážně! Já jsem snad neviděla Marka se nesmát od ucha k uchu. :)

George „Becherovka“ Němec

Barman roku v australském Sydney a pro mě nejlepší barman na celým širým světě. Ale jako úplně vážně. Tenhle kluk posbíral po světě tolik cen z barmanských soutěží, až… no až je to prostě skoro trapný. :))

George byl jedním z mála prvních, kteří se vydali do zahraničí už v roce 2001, „zatnul zuby“, vydržel a tím pomohl vytvořit základy pro dnešní úspěšnou platformu barmanů u nás i ve světě!

Do naší party George – kromě těch nejlepších a nejoriginálnějších drinků – vnáší hlavně eleganci a radost ze života. Kapitoly s ním jsou jedny z nejveselejších a nejstylovějších. A ne. Není to jen tím alkoholem.

Na hausbótu se vžil do role kapitána, na chatě u Lukáše do sedláka, na vinici do Bakcha… je s ním vážně děsná sranda!

Je taky celosvětovým ambasadorem (dostal se mezi TOP 4 na světě!) našeho nejznámějšího českýho bylinnýho likéru Becherovka a spolutvůrcem a provozovatelem nejnavštěvovanějšího digitálního portálu v ČR – atbars.com, který se zaměřuje na nápojovou kulturu (18+).

Se svojí krásnou přítelkyní Káťou jsou nedílnou součástí našich gastrodýchánků. Jsme rádi, že vás máme!

Káťa a Lucka z Taste of Place

Dvě kamarádky, Káťa a Lucka, spolu vedou překrásnej stylovej blog Taste of Place, kterej byste určitě měli znát!

Káťa momentálně studuje v Izraeli, ale jinak nám pomáhala s přípravou všech receptů a jejich foodstylingem. Je nás vážně banda, takže tohle nám ohromně pomáhalo, chybíš nám, Káťo!

No, a Lucinka, ta nám tu kuchařku celou fotí!

Miluju její styl, je to profík jako blázen a vůbec nechápu, jak nás všechny stíhá zachytit. Jsme nejvíc rádi, že jsme ji ukecali a že do toho obě holky šly s náma.

Holky mají za sebou už taky jeden společnej počin, krásnou kuchařku Máma mele vločky od Martiny Dvořákový.

Obě jsou veselý, extrémně spolehlivý, strašně hodný a prostě je máme děsně rádi!

PS: Všechny fotky použité v úvodu článku jsou Luciiným dílem.

Adam a Milan z Taste of red

Nejvtipnější duo celýho Gastrokroužku! To je Adam a Milan z Taste of red.

Jeden (Adam, vpravo) pořád mluví a druhej (Milan, vlevo) pořád mlčí.

Přítel Káti z Taste of Place (a můj nejlepší kámoš ze základky) Adam a Milan, přítel Lucky, se rozhodli založit si blog vlastně hlavně proto, aby s náma „mohli“ vařit, když nám Káťa odjela studovat do Izraele, a co víc! Někdy se to dá i jíst. ;)

Kecám. Jejich recepty jsou skvělý! A prostě nás baví. Koukejte, jak jsou jiný a neotřelý, myslím, že vás budou bavit taky!

Nové video od fenomenálního dua Taste of Red. Milan mi dneska namlel.

Zveřejnil(a) Adam Dvořák dne Středa 18. říjen 2017

Marek Jarkovský

Marek je náš nejlepší kameraman. To, co vidíme v klipu tady teď my všichni, on umí nejenom parádně natočit a bezvadně sestříhat, ale hlavně umí tomu celýmu hýbacímu příběhu vdechnout duši a styl.

Přestože kolikrát člověk ani neví, že ho snímá kamerou, mrká mu objektivem přes rameno, když krájí anebo když zrovna strašně nadává, protože něco připálil, Marek je vždycky u toho. Nic mu neuteče, a ještě se potutelně usmívá, nestyda!

Díky, že jsi v tom všem s náma, Máro!

…No. A pak moje maličkost. Ale mě už přece taky znáte. ;)

V kuchařce Gastrokroužku máme navíc i několik vážených hostů. Namátkou třeba kreativní šéfkuchařku Ambiente Janičku Bilíkovou, šéfkuchaře olomoucké Entrée Restaurant Přemka ForejtaStáničku Mutlovou alias Punk Rock Cakes…

Těšíme se, že se těšíte na kuchařku s náma! Dali jsme do ní všechno nejkrásnější z nás všech. :) Budeme moc rádi za reakce, za sdílení a podporu. Moc vám děkujeme!

PS: „A Jájo, kdy budeš mít svoji kuchařku?“ Ptáte se mě… tak tohle, to je ona. Ta naše! Takhle mě to baví a dává mi to smysl. S kamarádama a s celou tou srandou kolem.

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

  1. Vy jste všichni prostě boží! Když se na vás člověk dívá, má hned chuť jít něco podobnýho spáchat. Na kuchařku se moc těším a na další reporty z gastrokroužku taky.

    • Olí, to je krásný! Moc děkujeme za podporu a jsme nesmírně rádi, že Tě to naše „blbnutí“ tak baví, to je nejvíc! <3

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy vaření Přidejte se!

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!