Naše kuchařka Gastrokroužku / Spojilo nás jídlo
Naše kuchařka Gastrokroužku / Spojilo nás jídlo
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Osobní  

Naše kuchařka Gastrokroužku / Spojilo nás jídlo

číst dál

Všechno to začalo hladem. A taky touhou vidět se častěji offline s přáteli, který už dneska potkáváme hlavně na sociálních sítích. „Scházíme se u dobrýho jídla pět let!“ říká Lukáš a já jen dodám, že jsem se přifařila asi v půlce. Vždycky je to jeden den – jedno místo – jedno téma.

A baví nás nejenom výsledek loženej na stolech, ale vlastně celej ten proces, kdy je potřeba vymyslet takový menu, ze kterýho si všichni sednou na prdel! :)

Chcete někomu/sobě pořídit naši knížku k Ježíšku? Tak můžete tuhle v odkazu! Naši kuchařku si můžete prohlídnout tady.

Svým setkáním jsme začali říkat “gastrokroužky”. A z těch posledních deseti vznikla kuchařka plná parádních receptů, nádherných fotek a taky videa, který to všechno po hejlíkovsku mapujou.

Kuchařka Gastrokroužku vychází 1. května. A tohle je naše pozvánka!

Na videa z každý kapitoly se můžete těšit už brzo! A do tý doby to třeba můžete zkusit taky. Pozvěte přátele a provařte se s nima do super nálady! Zlepší vám to den, možná i týden – a hlavně spojí vás jídlo, tak jako spojilo nás. A to je prostě krásný!

Děkujeme všem partnerům, kteří nám pomohli tuhle naši víc jak roční jízdu zachytit a uskutečnit!

A kdo dneska vlastně tvoří Gastrokroužek? A na koho se v kuchařce můžete těšit? :)

Lukáš Hejlík

Strůjce toho všeho. A taky největší šílenec pod sluncem. Copak je normální sehrát za rok přes 400 představení, zmapovat asi tak 6 582 654 gastropodniků po celý ČR a ještě k tomu páchat s náma kuchařku Gastrokroužku? Ano. Není. A my ho za to milujem! (A někdy ho chcem za to taky trošku zabít, protože držet s Lukášem tempo je prostě nemožný. :P)

Lukáš je gastronaut cestovatel, herec (a taky pěkná hérečka), kafeholik, moderátor, model, kámoš pro každou špatnost a největší workoholik… In the whole Milky way!

https://www.instagram.com/p/BbEIvK-hpa8

Lukáše ale všichni dobře znáte. Když ne z televize, tak určitě z magazínů o módě i časopisů o dobrým jídle a pití. A pokud televizi nemáte a časopisy nečtete, tak to pak samozřejmě chodíte aspoň za kulturou, a to ho pak vídáte na prknech „souboru“ LiStOVáNÍ. Anebo třeba sjíždíte Gastromapu Lukáše Hejlíka, když jste na cestách po republice, protože na tý najdete nejlepší podniky i z horní dolní.

Že je toho hodně? No, můžu prokračovat klidně dál! Jenže to by pak byl celej článek jenom o Hejlíkovi. :) Ale víte co? Já vážně nevím o ničem, co ten kluk ušatá nedělá – kdysi dávno totiž spoluzaložil i Hip Hop Kemp… A kdy spí? Tak na to byste se museli zeptat jeho krásný ženy Verunky.

„Eunka“ je modelka a maminka jejich dvouletýho syna „Vlčáka“ Vojty, kterej je ale prostě celej Lukáš! Všude je ho plno a miluje společnost. A tak jsme rádi, když s náma Eu i Vlčák paří na „gastru“, co to jen jde!

Markétka „Kitchenette“ Pavleye

Kdyby měl Superman ženu, nosila by modrej trikot s červenou pláštěnkou a „eskem“ na prsou Markétka. Jo, a pod paží by při letu držela Grétku a Rubena a za krkem jako na koni by jí seděl malej Jonas-Izáček.

Markétka stojí za jedním z nejkrásnějších a nejúspěšnějších foodblogů u nás a spolu s ním řídí i svůj internetový obchod nejen s kuchyňským designem Kitchenetteshop. Kromě toho vede kurzy vaření v Gourmet Academy a přenádherně fotí, takže na ni často narazíte v různých magazínech nejen o vaření a lifestylu. A pozor, letos chystá ještě svou vlastní dětskou kuchařku a kurzy focení (na který se třeba já úplně děsně těším!).

https://www.instagram.com/p/BchD5I_jvv3

I když si Maki možná i kolikrát myslí, že toho tolik nezvládá, tak my všichni do jednoho jsme přesvědčený, že ve skutečnosti zvládá úplně všechno, a vždycky s jí tak přirozenou lehkostí a grácií.

„Hele, když to dá Markét, tak to dáš taky,“ zaznívá často, když se domlouváme na termínech i vzdálenosti, kde uspořádáme další „gastro“.

Markétku znám z týhle naší party nejdýl. Je pro mě zosobněním ženskosti, harmonie a otevřenosti. Každý setkání s ní vás zahřeje u srdce. Je lásky a síly plná. Obrovsky ji obdivuju, vážím si jí a miluju ji mít kolem.

Manželé v kuchyni: Jirka a Marika z Kitchen story

Mari. Tichá a éterická víla, co má smysl pro detail a krásno. Ať už na talíři, anebo třeba při výrobě šperků a návrzích dřevěnýho nádobí pro jejich společný e-shop s krásnýma českýma výrobkama do domácnosti.

Jirka. Energický kuchař srdcem i duší. Přestože ho živí „obchodní ředitelování“, já bych ho prostě postavila do kuchyně. :))

Jirkovy steaky, Maričiny bábovky a hlavně ta celková pohoda a teplo domova, který z jejich společnosti a kuchyně sálá, je děsně nakažlivý a krásný!

https://www.instagram.com/p/BYLm8SqlUYJ

Jirku s Mari znáte určitě z jejich společnýho úspěšnýho blogu Kitchen Story, z rubriky FOOD v magazínu Marianne a hlavně z jejich nový přenádherný kuchařky Manželé v kuchyni, který jsem asi z jedný osminy kmotřičkou. Heč! :)

Darina Křivánková

Darina je šéfka každým coulem! A nejen proto, že je bývalou šéfredaktorkou časopisu Gurmet a dneska řídí časopis F.O.O.D.

Dari je prostě člověk, kterej zvládne úplně všechno, i když má někdy pocit, že je „ve smrti“ a nestíhá. Darinka je dříč a má schopnost pustit se do dvaceti projektů naráz, který si vymyslí třeba i pouhý den před deadlinem.

https://www.instagram.com/p/BG4MToKP1sS

Je na sebe tvrdá a na nás taky. Očekává vždycky tu nejlepší kvalitu a dobře odvedenou práci, i přesto je celým svým srdcem punkerka, která nezkazí žádnou srandu.

Ba co víc, je originální, miluje černej humor a nebojí se upíct ani dort pejska a kočičky… a tím tak popřít celý Čapkovo dílo. No fakt. Nekecám! Koukejte! :))

https://www.facebook.com/reflexcz/videos/10155233828572263/

Darina a její nápady jsou úplně boží! A její jídlo je hříšně dobrý, takže věřím, že i ten dort musel chutnat prostě báječně! :D

Adélka – Došelkaramelová – Hálková

Adélku znám ještě z dob, kdy byla šéfredaktorkou v nakladatelství Smart Press. Od tý doby už uteklo ale hodně vody. Teď má Adélka nakladatelství svoje. Jmenuje se Došel karamel.

https://www.instagram.com/p/BRv1sxihbw8

Na svým kontě má kuchařky oceněný na celosvětových soutěžích, kde se umísťujou na prvních třech příčkách, a tak jsme úplně nejradši, že ji máme a že nám s tou naší pomáhá!

Adélka je holka do nepohody, veselá pařmenka, posledních pár týdnů na chvilku zkrocená svou čerstvě narozenou Andělkou. A má snad nejveselejšího chlapa pod sluncem. Vážně! Já jsem snad neviděla Marka se nesmát od ucha k uchu. :)

George „Becherovka“ Němec

Barman roku v australském Sydney a pro mě nejlepší barman na celým širým světě. Ale jako úplně vážně. Tenhle kluk posbíral po světě tolik cen z barmanských soutěží, až… no až je to prostě skoro trapný. :))

George byl jedním z mála prvních, kteří se vydali do zahraničí už v roce 2001, „zatnul zuby“, vydržel a tím pomohl vytvořit základy pro dnešní úspěšnou platformu barmanů u nás i ve světě!

Do naší party George – kromě těch nejlepších a nejoriginálnějších drinků – vnáší hlavně eleganci a radost ze života. Kapitoly s ním jsou jedny z nejveselejších a nejstylovějších. A ne. Není to jen tím alkoholem.

Na hausbótu se vžil do role kapitána, na chatě u Lukáše do sedláka, na vinici do Bakcha… je s ním vážně děsná sranda!

https://www.instagram.com/p/BaB5qewAw2I

Je taky celosvětovým ambasadorem (dostal se mezi TOP 4 na světě!) našeho nejznámějšího českýho bylinnýho likéru Becherovka a spolutvůrcem a provozovatelem nejnavštěvovanějšího digitálního portálu v ČR – atbars.com, který se zaměřuje na nápojovou kulturu (18+).

Se svojí krásnou přítelkyní Káťou jsou nedílnou součástí našich gastrodýchánků. Jsme rádi, že vás máme!

Káťa a Lucka z Taste of Place

Dvě kamarádky, Káťa a Lucka, spolu vedou překrásnej stylovej blog Taste of Place, kterej byste určitě měli znát!

Káťa momentálně studuje v Izraeli, ale jinak nám pomáhala s přípravou všech receptů a jejich foodstylingem. Je nás vážně banda, takže tohle nám ohromně pomáhalo, chybíš nám, Káťo!

https://www.instagram.com/p/BU-FHwplMUq

No, a Lucinka, ta nám tu kuchařku celou fotí!

Miluju její styl, je to profík jako blázen a vůbec nechápu, jak nás všechny stíhá zachytit. Jsme nejvíc rádi, že jsme ji ukecali a že do toho obě holky šly s náma.

https://www.instagram.com/p/Bb1u8htD7Nm

Holky mají za sebou už taky jeden společnej počin, krásnou kuchařku Máma mele vločky od Martiny Dvořákový.

Obě jsou veselý, extrémně spolehlivý, strašně hodný a prostě je máme děsně rádi!

PS: Všechny fotky použité v úvodu článku jsou Luciiným dílem.

Adam a Milan z Taste of red

Nejvtipnější duo celýho Gastrokroužku! To je Adam a Milan z Taste of red.

Jeden (Adam, vpravo) pořád mluví a druhej (Milan, vlevo) pořád mlčí.

https://www.instagram.com/p/Bb2WkrkFp_a

Přítel Káti z Taste of Place (a můj nejlepší kámoš ze základky) Adam a Milan, přítel Lucky, se rozhodli založit si blog vlastně hlavně proto, aby s náma „mohli“ vařit, když nám Káťa odjela studovat do Izraele, a co víc! Někdy se to dá i jíst. ;)

Kecám. Jejich recepty jsou skvělý! A prostě nás baví. Koukejte, jak jsou jiný a neotřelý, myslím, že vás budou bavit taky!

https://www.facebook.com/adam.dvorak.353/videos/10212191348791410/

Marek Jarkovský

Marek je náš nejlepší kameraman. To, co vidíme v klipu tady teď my všichni, on umí nejenom parádně natočit a bezvadně sestříhat, ale hlavně umí tomu celýmu hýbacímu příběhu vdechnout duši a styl.

https://www.instagram.com/p/BT2EesvF1_6

Přestože kolikrát člověk ani neví, že ho snímá kamerou, mrká mu objektivem přes rameno, když krájí anebo když zrovna strašně nadává, protože něco připálil, Marek je vždycky u toho. Nic mu neuteče, a ještě se potutelně usmívá, nestyda!

Díky, že jsi v tom všem s náma, Máro!

…No. A pak moje maličkost. Ale mě už přece taky znáte. ;)

V kuchařce Gastrokroužku máme navíc i několik vážených hostů. Namátkou třeba kreativní šéfkuchařku Ambiente Janičku Bilíkovou, šéfkuchaře olomoucké Entrée Restaurant Přemka ForejtaStáničku Mutlovou alias Punk Rock Cakes…

Těšíme se, že se těšíte na kuchařku s náma! Dali jsme do ní všechno nejkrásnější z nás všech. :) Budeme moc rádi za reakce, za sdílení a podporu. Moc vám děkujeme!

PS: „A Jájo, kdy budeš mít svoji kuchařku?“ Ptáte se mě… tak tohle, to je ona. Ta naše! Takhle mě to baví a dává mi to smysl. S kamarádama a s celou tou srandou kolem.

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

  1. Vy jste všichni prostě boží! Když se na vás člověk dívá, má hned chuť jít něco podobnýho spáchat. Na kuchařku se moc těším a na další reporty z gastrokroužku taky.

    • Olí, to je krásný! Moc děkujeme za podporu a jsme nesmírně rádi, že Tě to naše „blbnutí“ tak baví, to je nejvíc! <3

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy vaření Přidejte se!

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!