Jak nás spojilo jídlo? Přesně takhle. Koukejte!
Jak nás spojilo jídlo? Přesně takhle. Koukejte!
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Osobní  

Jak nás spojilo jídlo? Přesně takhle. Koukejte!

číst dál

Já vím, já vím. Je to teď samej Gastrokroužek, ale to se nedá nic dělat, protože já touhle naší bandou prostě teďka žiju. A navíc vydání naší krásný společný kuchařky 1. května 2018 už se neodvratně blíží, a my k ní máme fakt překrásný videa!

Tak se na ně podívejte a těšte se s náma, protože takhle neobyčejně veselá, krásná a bláznivá ta naše knížka bude!

Vinice

Vydejte se spolu s náma na jižní Moravu. Na jeden z našich společných výletů, kde vznikla veselá kapitola – Vinobraní. Malá ochutnávka z prosluněný vinice plná radosti a báječných receptů, který v kuchařce najdete, právě začíná!

Dušičky

Náš „gastrogang“ se vám tentokrát hlasí z kouzelný Fary v Kmetiněvsi, kde jsme společně slavili dušičky. Na menu byly podzimní jídla, který zahřejou. Vařili jsme venku, s vínem, po francouzku, staročesku, trošku po asijsku, a hlavně s dobrou náladou! Tuhle další malá ochutnávka, navíc s nově vycházející foodblogerskou hvězdnou dvojicí Taste of red. ;)

Hory

Expedice „apalucha“ aneb Gastrokroužek na horách to rozjíždí v Kérkonoších! Pod sněhovou peřinkou, v Markétčiný chaloupce jako z pohádky, vznikaly naše horský zimní recepty. V kuchařce se tak můžete těšit třeba na můj rychle nakládanej sýr se sušeným ovocem a bylinkama, dokonalej hubník od Mariky s Jirkou, Darinčino legendární krkonošský kyselo, anebo třeba Lukášův „zlatý hřebec“ večera: pracně a především dlouho skládaný… sýrový prkýnko s vínem. :D

Školní jídelna

Kdo si hraje nezlobí. A taky, když člověk chybí a zrovna se odehraje jedna z nejlepších kapitol z celý kuchařky! Trochu jsem to vořvala, ale co už… :)) Koukněte na supervtipnej díl, kde si Gastrokroužek hraje na Masterchef Česko spolu s Janičkou Bilíkovou (Ambiente)Přemkem Forejtem (Entrée).

Pozdní zima

Pusťte si zvuk, tohle je wack rap,“Rapovej Gastrokroužek“ na krásným penzionu Zikmundov! :) Bylo to vlastně naše první setkání, který jsme se rozhodli snímat a fotit. Všechno vám v klipu řekne Lukáš aka DJ Hej-lik do beatu od DJ Gastrofatte (DJ Fatte). Bylo to přesně před rokem, kdy se venku ještě držela zima, ale už za kopci číhalo jaro. My jsme vařili farmářský menu a lukáš krom huby mlel taky kafemlejnkem. ;)

Velikonoce

Už jsou tu zas! Velikonoce klepou na dveře, tak vzpomínejte s náma, jak jsme vloni při čekání na zajíčka kosu klepali my. :)) Bylo asi 10 stupňů, a tak nás kromě vaření zahřívaly nejlepší drinky od našeho nejmilejšího barmana George, teplá bylinková polívka, jehněčí s šáfránovou rejží jak jinak, než na orientálsko, kynutej věnec, velikonoční hlavička… no nacpali jsme si pupky a nazávěr nám i to sluníčko vykouklo!

Ve vlaku

Jestli přemejšlíte, co dobrýho k snědku s sebou na výlet vlakem, koukněte na video a nechte se inspirovat našima nevšedníma receptama. A vyražte třeba do Mělníka jako my! Do parku, na prochajdu, k jezírku… kamkoliv, kde vám bude hezky jako nám. :)

Holčičí narozeniny

Všechny holky (kromě mě) mají v létě narozky, a tak jsme je při jedný z kapitol řádně oslavily. S krásným svěžím dortem s ovocem a spoustou dobrot, co jsou rychle hotový, a můžete si je vzít s sebou třeba na hausbót jako my a užít si narozeninovou oslavu u vody! Nechyběly skvělý drinky ani vychlazená ovocná polívka, kterou v létě děláme u nás doma, jakmile se urodí na zahrádce ovoce.

Asado

Takový „normální“ argentinský BBQ u koní na Polu, aneb jak jsme grilovali a Markétka učila Lukáše jezdit na koni. :) Ten můj vymazlenej „ejža-slajdr“ fakt musíte zkusit!!! :)

Poslední večeře

I když se říká, že všechno krásný jednou končí, tady a teď to s naším Gastrokroužkem vlastně teprve začíná! Příští týden 1. května vychází naše společná kuchařka a my jsme na ní natěšený jako blázni. A taky se trochu bojíme, jak před váma obstojí. Ale hlavně díky ní a díky tý přes rok a půl trvající práci a zábavě v jednom máme neskutečný množství překrásnejch, dojemnejch, k smrti vtipnejch a taky „napřesdržku“ divokejch zážitků i pár hádek. :)) Je to celý tak dokonale lidský, rozmanitý a bohatý, že na tenhle příběh asi vážně nepůjde zapomenout. Tohle je naše poslední kapitola. A taky naše poslední video ke kuchařce Gastrokroužku. Takhle MOC nás spojilo jídlo! Tohle je naše Poslední večeře. A příští týden se na vás těšíme! Ve středu 3. května startujeme tour, takže ta sranda fakt teprve začíná!

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy vaření Přidejte se!

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!