Fit za 15 minut denně aneb jak jsem se potkala se Zuzkou Light
Fit za 15 minut denně aneb jak jsem se potkala se Zuzkou Light
Jana Králiková - 'ZÁSADNĚ' ZDRAVĚ Osobní   Zdraví  

Fit za 15 minut denně aneb jak jsem se potkala se Zuzkou Light

číst dál

Ve dvě mám schůzku v Pařížský, jedu z města, kde jsem měla nějaký vyřizování a v tramvaji mi dochází, jak moc je tohle setkání pro mě vlastně výjimečný. Jsem hrozná, po návratu z Vietnamu jsem to zase roztočila a zjišťuju, že nemám opět čas se pomalu ani vyčůrat. Naštěstí mi do života vstupujou neustále situace jako třeba ta dnešní schůzka, který mi připomínají, že jediný co „musím“, je hlavně žít.

To, že se mám potkat s člověkem, který stál vlastně u zrodu i toho mýho dnešního světa, vím už několik dní. A teprve teď, asi tak půl hodiny před schůzkou mi dochází, jaká jsem nemožná. Jak já, občas až nechutně otravná perfekcionistka, jsem nepřipravená. Chtěla jsem jenom pozdravit a neobtěžovat. Využít příležitosti, kterou mi moje práce přinesla a jen se potkat tváří v tvář s tou, která mě kdysi ohromě inspirovala a motivovala.

Zuzka Light přiletěla po letech domů do Čech mimo jiné proto, že vydala knížku o svém cvičení a životním stylu. A já mohla být u toho.

Zuzka Light

Zuzku „znám“ už víc než pět let. Do dneška jsem ji totiž znala jenom virtuálně. V době, kdy jsem se snažila cvičit, shodit i pár kilo a myslela si, že k tomu potřebuju fitko, trenéra a ideálně i nový tílko, protože v něm to půjde o dost líp než v tom z loňska, to dá rozum… jsem objevila web BodyRock.tv, který mě jednoduše nadchnul.

DSCF5926

A tak mi v tramvaji hlavou prosvištěla vzpomínka stará těch pár let, kdy jsem Zuzaně psala do Ameriky a chtěla s ní udělat rozhovor pro Rybičku, ale tehdy to nějak nevyšlo.

Zpanikařila jsem. Uvidím se s holkou, kterou jsem obdivovala (a pořád obdivuju), na kterou jsem si častokrát vzpomněla, když jsem se stavěla na vlastní nohy já sama… A teď mám tu možnost, potkat se s ní tváří v tvář a vůbec mě nenapadne využít tu dnešní příležitost k dávno vysněnýmu rozhovoru, po kterým jsem kdysi tak toužila?! A tak si rychle píšu otázky na koleni, říkám si, že to zkusím… Že třeba bude čas i šance se na něco málo zeptat. A jsem nervózní jako blázen, a taky doufám, že bude Zuzka tak strašně fajn jako ji znám z jejích videí. :)

15 minut denně

Začít se sebou něco dělat, přinutit se k pravidelnýmu cvičení, bylo pro mě vždycky to nejhorší. Před pěti lety nebylo tak IN běhat po lese a po půlmaratonu si dávat selfie na Instáč. Lidi běhali z přesvědčení a budili ve mě velkej respekt. Před pěti lety, když jsem chtěla zhubnout, mě proto lákala spíš super zlevněná, i když pořád dost drahá, permanentka do fitka. Přičemž zumba a aerobic mě nikdy moc nebraly… Takhle to s odstupem a se zkušenostma holky, co před pěti lety sice často rekreačně sportovala, ale stejně pořád dost tápala a zjišťovala, co se svoji přibývající váhou může začít dělat a přitom nevyhodit hromadu peněz, vidím dnes.

DSCF5942

Právě tehdy jsem skrze BodyRock.tv objevila Zuzku, která mi otevřela dveře do světa domácího cvičení. Do světa, kde vám stačí 15 minut denně na to, bejt fit a zpevněná. Stačilo jen chtít. Pohltilo mě to a s kamarádkou Karolínou jsme si tehdy dokonce vedly excelovský tabulky a předháněly se ve výsledcích. Pak jsem k tomu přidala i to běhání (a selfies :D), a v době, kdy byla Zuzka odejita z BodyRocku jsem už měla slušnej základ pro to, cvičit si doma sama i bez videí.

A jakto, že to fungovalo? Proč mě to tak zaujalo a vážně vždycky bavilo? Zuzana byla přirozená. Mluvila milou českou angličtinou a při cvičení byla občas i sama roztomile nešikovná, potila se s náma v reálnym čase a s tím se člověk až neskutečně rychle ztotožnil.

ZGYM workouts

Dneska má Zuzana svoje webový stránky www.zuzkalight.com, kde kromě dalších videí najdete i ucelený program ZGYM workouts, díky kterýmu s ní můžete cvičit každý den. A to je něco, co člověka dokáže skutečně motivovat. Navíc se se svýma fanouškama dělí i o svůj celkový pohled na zdravý životní styl a najdete u ní zajímavý zdravý recepty, který se skvěle hodí ke cvičení.

Minirozhovor na závěr

Učíš lidi cvičit prostřednictvím svých videí, stíháš sportovat i jinak?

Přála bych si mít víc času na sportování. Miluju procházky přírodou, ráda plavu, chtěla bych i víc lyžovat, ale příprava i natáčení je náročný, a tak mi na to moc času nezbejvá. Navíc, když už je člověk takhle fit, tak by si fakt přál, aby to svoje tělo mohl ke sportování víc využívat. Tak jsme si teď aspoň pořídili s přítelem pinpongovej stůl. A těším se, až budeme mít chvilku čas, třeba o víkendu, a zahrajem si… V tom jsem dobrá jako! :D Tak to bude fajn, až ho občas vyklepnu. ;)

DSCF5933

Mluvila jsi o svojí stravě a celkovým životním stylu. Co jíš a čemu se naopak vyhýbáš?

V první řadě se nevyhýbám zdravým tukům. Jím hodně kvalitní maso, zeleninu, ovoce, bylinky, mléčný výrobky… K sacharidům obecně přistupuju tak, že si je musím zasloužit. To znamená většinou po cvičení.

Třeba i když peču, tak moc ráda používám mandlovou nebo kokosovou mouku. A taky kokosovej olej, vejce, pak přidám třeba borůvky a maliny… a je z toho úžasnej koláč! (recept ze Zuzčina webu)

A co bio potraviny, jak se díváš na značku Bio?

Jo, to je zajímavý téma. My máme v Americe značku Organic. Dává mi to smysl ve chvíli, kdy jde třeba o suroviny, u kterých neloupeš slupku nebo kůru (banány, pomeranče), protože v tý se drží nejvíc pesticidů. Když je jíš celý (rajčata, borůvky), tak jak jsou, upřednostňuju bio kvalitu.

Pro spoustu lidí je v tom ale velkej finanční rozdíl (i v USA). A i já sama přemýšlím nad tím, jak velkej rozdíl je mezi běžným ovocem a zeleninou atd. a těma surovinama se značkou bio. Nedělala jsem si svůj vlastní výzkum na to, co to dělá s organizmem, pokud se stravuješ jenom bio potravinama, takže fakt nevím. Je to skutečně tak velkej rozdíl nebo malej? Za tu značku totiž musíte zaplatit, a proto v tom vidím i ten byznys…

DSCF5935Co si myslíš o suplementech a jsou potřeba?

To jsou takový berličky. Myslím si, že pokud se člověk stravuje vyváženě, tak je nepotřebuje. Vnímám to jako něco, co je pohodlný.

Když člověk nejí listovou (zelenou) zeleninu tak často, jak by měl, tak i třeba já používám Supreme Greens, abych doplnila vitamíny, minerály a ty látky ze zeleniny, kterou jsem ten den nestihla sníst. Nebo když nemám čas si k obědu něco uvařit, tak si udělám proteiňák. Hladovět je hloupost. S něčím si protein zormixuju a mám rychlý jídlo hned. Je to fajn, protože je to hotový raz dva.

Problém je, že některý lidi si myslej, že by měli suplementy „brát“ každej den právě i místo jídla. A tak to určitě bejt nemá.

DSCF5941DSCF5939

Pořádáš i nějaký workshopy (Zuzka žije v L.A. v USA), kdy se s Tebou můžou lidi potkat i naživo?

Ne, moc ne, nemám na to bohužel čas. Dělali jsme 30 denní program, že mi chodilo domů cvičit asi osm holek. Každý ráno jsme se scházely a cvičily. To bylo super. A taky byly překvapený, jaký to je cvičit se mnou naživo. Protože doma se lidi kolikrát nedonutí až tak, dát do toho všechno. Je to pro někoho hodně jiný. Kdežto když tam jsem, stojím nad nima a ječím na ně, tak makaj, že jo. :D

Jaký jsou Tvoje plány?

Teď se soustředíme hlavně na ZGYM. Aby to byl pro členy co nejlepší zážitek. Aby vždycky když se mnou chtějí doma cvičit, tak aby si tam našli všechno, co potřebujou. Třeba právě i ty recepty, anebo s nima sdílím i svůj jídelníček pro inspiraci. Aby to bylo prostě hezky ucelený a bylo to pro ně co nejpříjemnější.

A taky, aby je to bavilo. :)

DSCF5944

Zuzko, ještě jednou díky moc…! Jsi stejně milá a fajn live jako virtuálně a v L.A. si Tě snad zase brzo najdu. ;) :D

Jana Králiková - ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Probíhá tu diskuze! Píšeme si k tématu, mimo něj, cokoliv :)

  1. Vážně skvělej článek, hned mám chuť si trochu zacvičit. Nejlepší jsou ale na tom ty fotky, je to celé takový víc uvěřitelný, když vidim krásný sympatický holky.:)

    • Děkuju moc Karolíno, to je skvělý! Jsem moc ráda, že jsi dostala chuť si zacvičit, víc jsem si snad ani nemohla přát! :) Snažím se fotit pořád dál a zlepšovat se, tak mě samozřejmě i těší, že si toho někdo všímá… :))

    • Karolíno, moc děkuju! :) Tak to je nejmilejší pochvala! Jsem ráda, že to člověka namotivuje, s tím jsem to chtěla napsat. Tak fajn, že mi to vyšlo! ;)

Přidat konimentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kurzy vaření Přidejte se!

Můj Instagram Jája frčí na Instáči, hlavně teda piští na stories

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Zásadně zdravě – Jana Králiková

Zásadně zdravě O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu. A taky o životním stylu, který vás bude bavit.

Tady máte dort. Dortem nic nezkazíš. Říkali.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Zásadně zdravě – Jana Králiková

Děkuju. Že jste to se mnou došmrdlali až sem.

Zásadně zdravě – Jana Králiková
Vietnam s Jájou - od 6. do 16. března 2019 Do Vietnamu!
Kuchařka Gastrokroužku - Spojilo nás jídlo Kuchařka tady!
Food blog roku - Hlasujte tady! Hlasujte tady!