Blog Akce Články, zápisky, fotky

Akce  

Jógový víkend ve Střelci

Jógový víkend ve Střelci

Třetí letní jógový víkend je za náma, a tak už se dá vážně mluvit o tradici. A já si díky tomu uvědomila, že tyhle naše akce, byť jsou pro mě vlastně pořádnej záhul, mě z toho celýho roku baví asi vůbec nejvíc. Bejt tři dny zavřená v kuchyni a jenom od rána do večera vařit se mi totiž jindy nepoštěstí, když nepočítám kuchařský stáže, kde je člověk ale ve stresu, protože se přizpůsobuje nadřízené režii. Tohle je naše. Kuchyně moje. A co a jak si v ní nachystám a vydám, jde jenom za mnou.  

Akce  

Na obědě s Robertem Fulghumem… v Sapě. A jedno pozvání k tomu!

Na obědě s Robertem Fulghumem… v Sapě. A jedno pozvání k tomu!

Začínám vážně uvažovat nad tím, že napíšu knížku. A ne, nebude to kuchařka. Bude to příběh jako blázen protkanej receptama na šťastnej a spokojenej život… s nejlepšíma jídlama, který jsem kdy uvařila. Ba ne, dělám si srandu. Pořád mě tahle možnost neláká tak moc jako život sám. Psát mě baví a moc, ale mám ráda příběhy, ne jen recepty a na ty člověk potřebuje času mnohem víc. Alespoň kvůli tomu, aby je prožil.

Akce   Novinky  

Jak jsem vyhrála na Food blogu roku 2015

Jak jsem vyhrála na Food blogu roku 2015

Zmatení, štěstí, zbrklost, překvapení, černo před očima, a tak. Prvních pět minut nevím, ani to, jestli uběhlo vážně jenom pět minut. Člověk by si řekl, „taková blbost“, když nevyhraju, nevyhraju, život jde dál. Když vyhraju, vyhraju, život jde dál úplně stejně. No, a taky že jo, ale…

Akce  

Štíří jógový víkend

Štíří jógový víkend

Rok se s rokem sešel a my tři Grácie – Petra Špindlerová, Gábina Obermannová a já – jsme zase přijely na krásný rodinný statek v Benátkách u Sázavy, kde jsme společně se čtrnácti nadšenými jogínkami strávily bezvadný víkend plný cvičení a relaxace (jak jinak, když to měla ve svých kouzelných rukách Péťa) i báječného jídla (jak jinak, když jsem vařila i nevařila já) s celou tou nádhernou přírodou i servisem kolem (jak jinak, když zbytek měla na starosti Gábi).

Akce  

Jóga slunovratu aneb kterak jsem vařila na statku

Jóga slunovratu aneb kterak jsem vařila na statku

První letní víkend, víkend slunovratu, jsem strávila náramně. Chystala, sestavovala a vařila jsem speciální menu na míru dvanácti milým jogínkám na krásném Statku Benátky u Sázavy. Já z toho mám neskutečnou radost a vy dostanete několik nových receptů, které jsem pro ně připravila. To je, myslím, fér. Najdete je v článku.

Akce  

Vietnamský nový rok – Tết Nguyên Đán

Vietnamský nový rok – Tết Nguyên Đán

Za nejtradičnější české svátky považuju Vánoce a Velikonoce. Ve Vietnamu se všichni těší hlavně na oslavy příchodu nového lunárního roku.

Ahoj, jmenuju se Jana. Jsem hodná. Nutriční gastronomka.

Novinky přímo do mailu Nechte mi tu e-mailovou adresu

Poslat
ZÁSADNĚ ZDRAVĚ – Jana Králiková (Černá)

O jídle. O zdravém těle. O zdravém rozumu.

A taky o životním stylu, který vás bude bavit.